Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
 2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
 6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
 8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Imperium Kirgiza. Od Kirgistanu do Tadżykistanu.

10.01.2016 - 10.03.2016

Gdy będąc jeszcze na studiach przeglądałam atlas świata moją uwagę przykuło państwo z tajemniczo brzmiącą nazwą KIRGIZJA. Od razu zapragnęłam pojechać i zobaczyć ten kraj. Pierwszy raz pojechałam w 2007 r. Niezliczone pasma gór tnące tę małą krainę na krajobraz surowy i bardziej surowy. Pomiędzy nimi łagodne, zielone pastwiska z jurtami, z daleka przypominającymi małe kropki – kropka przy kropce – wśród nienazwanych, skalistych szczytów. Nocami niebo rozgwieżdżone, jakby stało się na dachu świata i wystarczyło tylko wyciągnąć rękę, by zerwać z nieba gwiazdkę tylko dla siebie.

Kirgiz nie schodzi z konia. Mentalność wędrowca, który podąża na swoim koniu za stadem zwierząt. Surowość gór, surowość twarzy, na których historię życia maluje wiatr, chłód i ostry blask słońca. Wyrysowane głębokie zmarszczki od uczęszczanych od pokoleń ścieżek. Od pastwiska do pastwiska.

Magdalena Borowiec

 

Kurator:

kustosz Karolina Krzywicka

 

 


 • Slajd nr 0

  Imperium Kirgiza. Od Kirgistanu do Tadżykistanu. (1/3)

 • Slajd nr 1

  Imperium Kirgiza. Od Kirgistanu do Tadżykistanu. (2/3)

 • Slajd nr 2

  Imperium Kirgiza. Od Kirgistanu do Tadżykistanu. (3/3)