Biblioteka muzealna

Biblioteka Azjatycka działająca w ramach Muzeum Azji i Pacyfiku liczy ponad 14 tysięcy woluminów. Gromadzi głównie publikacje naukowe o kulturze materialnej i duchowej krajów Azji, Australii oraz Oceanii.

Początek Bibliotece dał prywatny księgozbiór Andrzeja Wawrzyniaka, założyciela i pierwszego dyrektora Muzeum. Najstarsze druki biblioteczne pochodzą z XIX wieku, wiele z nich jest bogato ilustrowanych.

Biblioteka gromadzi publikacje krajowe i zagraniczne, zarówno o charakterze akademickim jak artystycznym i popularnym, w tym wiele dzieł unikatowych w zbiorach polskich. Istotne miejsce zajmują w niej katalogi muzealne, otrzymywane w ramach współpracy z muzeami z całego świata. W Bibliotece znaleźć również liczne czasopisma specjalistyczne, słowniki i encyklopedie oraz katalogi aukcyjne sztuki azjatyckiej.

ZASADY KORZYSTANIA

Ze zbiorów Biblioteki można korzystać nieodpłatnie na miejscu lub na zasadzie wypożyczeń międzybibliotecznych. Możliwe jest odpłatne wykonywanie odbitek kserograficznych.

UWAGA – do końca sierpnia 2024 Biblioteka pozostaje nieczynna – pracujemy nad wdrożeniem nowego systemu, który usprawni korzystanie z księgozbioru.
Przepraszamy za utrudnienia.

– Czytelnia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

KONTAKT

biblioteka@muzeumazji.pl
tel. 22 629 92 68

biblioteka_maly3