Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Elżbieta Banecka – Tokimono

29.09.2017 - 5.11.2017

Tokimono

29 września – 5 listopada

Bodźcem do stworzenia serii „Tokimono” była zawartość pudełka, które znalazłam po 25 latach w mojej pracowni. Odkryłam w nim skarby przywiezione z podróży do Japonii, ale i plakat japońskiego projektanta Makoto Saito. To wszystko razem spowodowało, że powstał kolejny cykl wyrastający z moich fascynacji kulturą Dalekiego Wschodu. Tym razem, po ogrodach Ryōanji, uwagę moją zwróciły kimona japońskie. Od lat planowałam tę serię, dojrzewanie było długie. Stworzyłam nową dla mnie formę – wychodzę z płaskiej płaszczyzny w przestrzeń trójwymiarową. Nadal posługuję się elementami grafiki warsztatowej i dokładam do niej malarstwo. W projekcie „Tokimono” nie zależało mi na realistycznym odtworzeniu kimon, a jedynie na zainspirowaniu się nimi. Część wystawy stanowią obrazy, część – obiekty z naturalnych materii, głównie bibuł japońskich, papierów różnego rodzaju i innych odkrytych podczas pracy materiałów. Zależało mi na stworzeniu zupełnie nowej wartości, która może nie da przypisać się do konkretnej formy plastycznej czy kulturowej, ale spowoduje zatrzymanie się i zastanowienie nad tematem, który podjęłam – czym tak naprawdę jest ubiór dla ludzi z różnych kręgów kulturowych.

Elżbieta Banecka

 

Prof. Elżbieta Banecka Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie ukończyła w 1991 roku. Dyplom z malarstwa uzyskała u prof. Jana Tarasina, aneks z grafiki u prof. Haliny Chrostowskiej i Rafała Strenta. Obecnie prowadzi pracownię Rysunku i Koloru na Wydziale Scenografii w ASP w Warszawie. Laureatka ponad 60 prestiżowych nagród i wyróżnień, polskich i międzynarodowych.

 

Kurator: dr Joanna Wasilewska

 

PARTNERZY

Logo - zaiks-maly