Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Ceramika artystyczna z Turcji – prace Meral Öner

17.08.2018 - 26.08.2018

Wystawa prezentuje prace Meral Öner, artystki pochodzącej z Ankary, która zajmuje się profesjonalnie ceramiką artystyczną oraz poprzez warsztaty i wystawy popularyzuje tradycyjną turecką sztukę zdobienia ceramiki. Dzieła autorki były prezentowane m.in. w Ankarze, w Centrum Sztuki Współczesnej w 2012 roku oraz w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Turcji w 2013 roku.

Prace Meral Öner są inspirowane klasyczną ceramiką turecką z czasów Imperium Osmańskiego, powstającą w takich ośrodkach jak Iznik i Kütahya, której rozkwit przypada na XV-XVI wiek. Ceramika osmańska wyróżniała się wysokim poziomem artystycznym, czystymi, intensywnymi barwami oraz skomplikowanymi wzorami roślinnymi i geometrycznymi, typowymi dla sztuki islamu.

Meral Öner czerpie z tych klasycznych wzorców, a jednocześnie nadaje ceramice swój własny styl, przetwarzając klasyczne motywy zdobnicze i nadając jej nowe, nowoczesne formy, sprawiające, że przedmioty te mają funkcję nie tylko dekoracyjną, ale także funkcję użytkową.

Wystawie będą towarzyszyły warsztaty malowania płytek ceramicznych, które poprowadzi Meral Öner w dniach 18, 19 i 21 sierpnia.

 

Organizatorzy: Instytut Yunus Emre, Muzeum Azji i Pacyfiku 

Patronat honorowy: Ambasada Republiki Turcji 

Kuratorka wystawy: kustosz Karolina Krzywicka