Psy w Muzeum Azji i Pacyfiku

Zapraszamy wszystkich do odwiedzin wraz z czworonogami!

Psy już od dawna były mile widziane w Muzeum Azji i Pacyfiku i mogły towarzyszyć swoim właścicielom w zwiedzaniu wystaw. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa zespół Muzeum postanowił zmodyfikować starszy zapis dotyczący wizyt z czworonogami w naszym regulaminie.

Psy są często obecne w Muzeum – niektóre z nich towarzyszą pracownikom w codziennej pracy, niektóre nawet mieszkały w Muzeum. W Sekretariacie Muzeum można spotkać Yorka Kitka, który od lat wiernie towarzyszy swojej Pani. Przez wiele lat stałymi mieszkańcami Muzeum były ukochane psy założyciela Muzeum – Dyrektora Andrzeja Wawrzyniaka. Były to psy tybetańskiej rasy lhasa apso, którym poświęcona była nawet wystawa „Lhasa apso – moja miłość. Portrety psów tybetańskich kustosza Andrzeja Wawrzyniaka” w 2001 roku.

Nowy, zmodyfikowany zapis już niedługo pojawi się w regulaminie.