Sokół Pustyni. Szejk Zajid – założyciel Emiratów Arabskich

20.11.2018 - 25.11.2018

Muzeum Azji i Pacyfiku oraz Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapraszają na wystawę „Sokół Pustyni.
Szejk Zajid – Założyciel Zjednoczonych Emiratów Arabskich”, organizowaną w ramach obchodów „Roku Zajida”.

„Historia to nieskończony łańcuch zdarzeń. Teraźniejszość jest tylko przedłużeniem przeszłości.”
Szejk Zajid Ibn Sultan Al Nahajjan

Wyjątkowa wystawa 30 archiwalnych fotografii dokumentujących kluczowe momenty z życia J.W. Szejka Zajida Ibn Sultana Al Nahajjana – założyciela i pierwszego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zwanego „Ojcem Narodu”. Wystawa zorganizowana przez Ambasadę Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Warszawie w ramach obchodów „Roku Zajida”, upamiętniającego setną rocznicę urodzin Jego Wysokości, jest podróżą nie tylko przez historię Emiratów ale również przez wartości i tradycje tego kraju.