Słowa nieulotne – pismo w kulturach świata

4.10.2019 - 16.02.2020

„Słowa nieulotne – pismo w kulturach świata” to wyjątkowa ekspozycja, która w przystępny sposób pokauje historię jednego z najważniejszych wynalazków ludzkości – pisma.

Ekspozycja jest fascynującą podróżą przez kontynenty i alfabety. Poznajemy na niej różne systemy pisma, narzędzia piśmiennicze oraz materiały pisarskie.

Odwiedzjący wystawę mogą zobaczyć m.in. przykłady najważniejszych pism starożytnych oraz większość współcześnie funkcjonujących form zapisu. Ilustracją tego jest bogata kolekcja manuskryptów i ksylografii, w tym unikatowe manuskrypty w piśmie mongolskim, pismach indyjskich i pismach Azji Południowo-Wschodniej.

Całe przedsięwzięcie jest organizowane przy współpracy z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych oraz Uniwersytetem Warszawskim

W trakcie trwania wystawy jest prowadzona interaktywna lekcja „Biblioteka azjatycka”. Jej opis i zasady rezerwacji znajdą Państwo TUTAJ.

Opiekunów grup zorganizowanych, które są zainteresowane odwiedzeniem wystawy prosimy o wcześniejszy kontakt z działem edukacyjnym w celu ustalenia terminu.

Powyższa prośba jest spowodowana faktem, iż na wystawie od pn. do pt. są prowadzone warsztaty. Chcemy zapewnić komfort zarówno uczestnikom warsztatów jak i zwiedzającym.

kuratorka: Dominika Kossowska-Janik

• Slajd nr 0