Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Skarbnica buddyzmu mongolskiego. Fotografie z Klasztoru – Muzeum Czojdżin-lamy w Ułan Bator

8.07.2020 - 19.07.2020

Wystawa fotograficzna dokumentująca różnorodne oblicza tradycyjnej sztuki Mongolii.

Na fotografiach obejrzeć można unikalne buddyjskie posągi ze szkoły rzeźbiarskiej lamy Zanabazara (od XVII/XVIII w.), malarstwo religijne oraz mnisze maski i kostiumy do tanecznego rytuału czam. Ukazany jest także sam kompleks klasztorno-świątynny, pomnik mongolskiej historii, wzniesiony w l. 1904-08 na siedzibę Czojdżin-lamy Luwsanchajdawa, który był bratem VIII Bogdo-Gegena – głowy mongolskich buddystów – i pełnił funkcję państwowej wyroczni. Kompleks świątynny, zamknięty w l. 30. XX wieku decyzją rewolucyjnego rządu, stał się muzeum dostępnym szerokiej publiczności dopiero w 1961 r. Chroni tysiące dzieł sztuki i rzemiosła związanego z buddyzmem.

Współorganizatorami wystawy wraz z MAiP są Ambasada RP w Mongolii, Ambasada Mongolii w Polsce oraz Klasztor-Muzeum Czojdżin-lamy w Ułan Bator.

Kuratorzy: K. Morawski (MAiP) i D. Otgonsuren (Dyrektorka Klasztoru-Muzeum Czojdżin-lamy, Ułan Bator)

PARTNERZY

logo sejmu RP
logo Polsko-Mongolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej
logo Ambasady mongolii
logo
logo