Przez pustynie i przez lasy – wystawa zabawek indyjskich

30.05.2018 - 13.06.2018

Od 30 maja do 13 czerwca 2018 roku, zapraszamy na mini wystawę „Przez pustynie i przez lasy. Zabawki z Indii w zbiorach Muzeum Azji i Pacyfiku”
Z okazji Dnia Dziecka zaprezentujemy część muzealnej kolekcji zabawek z Indii. Jest to wyjątkowa okazja, by obejrzeć z bliska te niezwykłe lalki i figurki, które ze względów konserwatorskich mogą być wystawiane tylko przez tydzień w ciągu roku.
W tym roku zaprezentujemy drewniane figurki z Orisy i Bengalu Zachodniego, zabawki z papier-mâché pochodzące z Waranasi oraz maskotki z Radźasthanu. Zabawki nie tylko pokazują, czym bawiły się dzieci w Indiach, ale też są świadectwem lokalnej sztuki i rzemiosła, a za ich pomocą przekazywane były zwyczaje oraz tradycyjne baśnie. Wystawie towarzyszyć będą więc również historie z najodleglejszych zakątków Indii.

Wystawa będzie otwarta od 30 maja do 13 czerwca.

Kuratorka: Barbara Ewa Banasik