POWROTY W HIMALAJE – ZANSKAR – fotografie Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów

4.10.2018 - 18.11.2018

Zanskar, dawne królestwo leżące po północnej stronie zachodnich Himalajów, jest osłonięty od wpływów monsunu, a krajobrazowo i kulturowo zbliżony do Tybetu.

To odcięte przez kilka miesięcy w roku od świata miejsce zamieszkują niezwykle serdeczni ludzie. Od 1980 r., gdy wybudowano pierwszą i do tej pory wciąż jedyną drogę samochodową, zmieniło się tu więcej niż w ciągu kilku ostatnich stuleci. Mimo to czas wciąż jeszcze płynie w Zanskarze znacznie wolniej niż u nas.

Autorzy wystawy – Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie przemierzyli góry Zanskaru na piechotę podczas swojej pierwszej podróży w Himalaje w 1988 r.  Eksplorując przez 30 lat różne rejony Himalajów najchętniej powracają właśnie do Zanskaru.

Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

Podróżnicy, przewodnicy wypraw poznawczych i trekkingowych, autorzy pokazów slajdów, wystaw fotograficznych i książek o Himalajach. Prowadzą Agencję Podróżniczą Terra Incognita i organizują Festiwal TERRA.

www.terra.waw.pl, www.festiwalterra.pl

Wystawie towarzyszą spotkania z autorami:

23 października: Powroty w Himalaje – Zanskar (pokaz slajdów)

30 października: Chadar – lodowym szlakiem do Zanskaru (pokaz slajdów)

17 listopada: Z jakiem przez Himalaje (pokaz slajdów dla dzieci)

20 listopada: Jak zorganizować trekking w Himalaje (warsztaty)

• Slajd nr 0

Mnich (1/1)