Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
 2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
 6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
 8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

OD RAMAJANY DO WSPÓŁCZESNOŚCI. INDYJSKIE MALARSTWO MADHUBANI

17.03.2016 - 22.05.2016

Malarstwo Madhubani pochodzi z północnych Indii, z regionu o tej nazwie, która oznacza „Miodowy Las”. Rodowód tej sztuki sięga, wedle legendy, 3500 lat wstecz, kiedy to mityczny król Dżanaka rozkazał udekorować domy stolicy na wesele swojej córki Sity, bohaterki eposu „Ramajana”.

Obrazy te malowały naturalnymi barwnikami kobiety, z okazji świąt religijnych, narodzin i ślubów ozdabiały ściany swoich domostw. Obecnie tworzone są również na papierze i płótnie, nadal głównie przez artystki. Madhubani charakteryzuje płaski, konturowy rysunek, który jest wypełniony plamami intensywnych, czystych kolorów. Zawierają motywy związane z naturą i życiem lokalnych społeczności, postaci bóstw takich jak Kryszna, Rama czy Kali, które są często są otoczone dekoracją kwiatową lub symbolami szczęścia.

Malarstwo to stanowi wspaniałą wizytówkę tradycyjnej kultury i sztuki Indii. W XX wieku przyciągnęło ono uwagę międzynarodowych krytyków sztuki, którzy porównywali je  m.in. do twórczości Pabla Picassa.

 

Kurator:

kustosz Bożena Rubczyńska

 


 • Slajd nr 0

  (1/9)

 • Slajd nr 1

  (2/9)

 • Slajd nr 2

  (3/9)

 • Slajd nr 3

  (4/9)

 • Slajd nr 4

  (5/9)

 • Slajd nr 5

  (6/9)

 • Slajd nr 6

  (7/9)

 • Slajd nr 7

  (8/9)

 • Slajd nr 8

  (9/9)