Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
 2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
 6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
 8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Nodir kule kule ­– Z biegiem rzeki. Sztuka Bangladeszu

14.03.2019 - 2.06.2019

Bangladesz – niewielki młody kraj w Azji Południowej, graniczący z Indiami i Mjanmą. Mieszają się tam wpływy islamu, buddyzmu, hinduizmu i lokalnych wierzeń. W przeszłości słynął z wyrobu wspaniałych tkanin i najdelikatniejszego muślinu na świecie. Dziś słyszymy o nim najczęściej przy okazji nawiedzających Zatokę Bengalską silnych cyklonów tropikalnych.

Pretekstem do wystawy stał się zbiór malarstwa współczesnego Ambasady Bangladeszu w Warszawie. Prezentując aktualną scenę artystyczną, snujemy opowieść o kraju, w którym mieszają się rozmaite wątki obyczajów i kultur lokalnych i zewnętrznych najeźdźców. Osnowę stanowią dwa filary kultury Bangladeszu – rzeka i poezja – do których nawiązuje również tytuł wystawy Nodir kule kule ­– Z biegiem rzeki. Jest to cytat z pieśni najsłynniejszego poety bengalskiego Rabindranatha Tagore’a, która potem stał się hymnem państwowym

Zobaczyć będzie można również przedmioty lokalnego rzemiosła i sztuki oraz cenną kolekcję grafik ze zbiorów Muzeum, którą pokazywać będziemy w częściach. Każdą odsłonę kolekcji będzie można oglądać tylko przez dwa tygodnie.

 

Grafiki prezentujemy w czterech osłonach. Ze względów konserwatorskich każdą z nich można oglądać tylko przez dwa tygodnie. Na kolejne odsłony zapraszamy:

od 14 marca: Społeczeństwo

od 1 kwietnia: Abstrakcja

od 15 kwietnia: Ludzie

od 29 kwietnia: Religia

 

Kuratorka: Barbara Ewa Banasik

Partnerem wystawy jest Ambasada Ludowej Republiki Bangladeszu w Warszawie.

 

 


 • Slajd nr 0

  1 (1/10)

 • Slajd nr 1

  2 (2/10)

 • Slajd nr 2

  3 (3/10)

 • Slajd nr 3

  4 (4/10)

 • Slajd nr 4

  5 (5/10)

 • Slajd nr 5

  6 (6/10)

 • Slajd nr 6

  (7/10)

 • Slajd nr 7

  (8/10)

 • Slajd nr 8

  (9/10)

 • Slajd nr 9

  (10/10)

PATRONI MEDIALNI

Logo - radio-kolor-www