Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Kukri i kora – broń nieustraszonych

1.07.2017 - 31.08.2017

Kukri i kora – broń nieustraszonych

uzbrojenie Gurkhów z Muzeum Azji i Pacyfiku

 

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie

Liw, ul. Stefana Batorego 2

1.07 – 31.08.2017

 

Nepal – kraj hinduistyczny (większość ludności) i buddyjski, obecne granice posiada od XVIII w., gdy indoeuropejscy, wyznający hinduizm Gurkhowie podbili sąsiednie ludy o tybetańskich korzeniach. W ciągu XIX w. Brytyjczycy przyjmowali Gurkhów i przedstawicieli tych ludów (m.in. Gurung, Magar i Tamang) do swej armii. Tak powstała słynna z wartości bojowych, wieloetniczna formacja wojskowa, na którą przeszła nazwa Gurkhowie, a której mottem jest „Lepiej umrzeć niż stchórzyć”. Gurkhowie służą dziś w armii nepalskiej, brytyjskiej, indyjskiej i innych.

Szabla kora i zakrzywiony nóż kukri – oba typy broni z ostrzem po wklęsłej stronie głowni – to narodowa broń nepalska, a kukri stanowi do dziś element uzbrojenia Gurkhów i ich symbol.

Obecna wystawa jest już trzecią prezentacją zbiorów broni MAiP na Zamku w Liwie. Po dwóch wystawach indonezyjskich (2014 i 2016), obecnie zebrano rozmaite okazy obu groźnych nepalskich form broni, o charakterystycznych kształtach i zdobieniach.

 

Kuratorzy: kustosz Krzysztof Morawski (MAiP) i dyr. Roman Postek (Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie)

PARTNERZY

Logo - liw-kontrast