Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
 2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
 6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
 8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

KALASZE – TAJEMNICZY LUD HINDUKUSZU. wystawa fotografii Łukasza Supergana.

10.05.2016 - 12.06.2016

Legenda głosi, że Kalasze są potomkami armii Aleksandra Macedońskiego, która przed wiekami wędrowała przez Hindukusz w drodze do Indii. Według badaczy, jest to opowieść nieprawdziwa, choć piękna. Dawniej ta grupa etniczna zamieszkiwała rozległy teren, obejmujący dużą część gór Środkowej Azji, od Afganistanu aż po Karakorum. Dziś liczy tylko kilka tysięcy osób, które żyją w trzech dolinach na południe od Chitral, w północno-wschodnim Pakistanie.

Kalasze wciąż fascynują swoją odmiennością, zwyczajami i strojami. Język, którym się posługują i religia, którą wyznają, mają korzenie w kulturze indo-irańskiej, liczącej sobie 4000 lat.

Zdjęcia prezentowane na wystawie zostały zrobione w czerwcu 2011 roku, w dolinie Rumbur, w pakistańskim Hindukuszu przez Łukasza Supergana.

 

Kurator:

kustosz Karolina Krzywicka

 


 • Slajd nr 0

  (1/3)

 • Slajd nr 1

  (2/3)

 • Slajd nr 2

  (3/3)