Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
 2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
 6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
 8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

GOLU BOMMAJ – WYSTAWA Z OKAZJI ŚWIĘTA NAWARATRI

9.10.2018 - 21.10.2018

W południowych Indiach (Tamilnadu, Karnataka, Andhra Pradeś) z okazji Nawaratri – święta ku czci Dewi (Bogini), które trwa dziewięć dni, kobiety przygotowują specjalne wystawy. Mają one różne nazwy: golu bommaj, bombe habba, bommala koluwu, ale przyświeca im ten sam cel. Na dziewięciu stopniach prezentowane są figurki opowiadające historie bogów, przedstawiające codzienne życie czy elementy tradycji. Obiekty znajdujące się na naszej wystawie pochodzą z różnych regionów Indii, ale zaaranżowane są zgodnie z tym zwyczajem. O znaczeniu całego układu i poszczególnych figur opowiemy podczas październikowego spotkania w ramach cyklu „Muzealne zakamarki”.

 

kuratorka: Barbara Ewa Banasik

 

20 października zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie. Więcej informacji: https://www.muzeumazji.pl/wydarzenia/muzealne-zakamarki-dwor-bogini-durgi/


 • Slajd nr 0

  obiekty1 (1/2)

 • Slajd nr 1

  obiekty2 (2/2)