Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
 2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
 6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
 8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Azjatycka zbrojownia II – wystawa w Muzeum-Zbrojowni na Zamku w Liwie

13.07.2020 - 30.09.2020

Miłośników białej broni i azjatyckich motywów zapraszamy do Muzeum-Zbrojowni na Zamku w Liwie. W ramach kolejnej wspólnej wystawy zaprezentujemy tam od 13 lipca, do końca września eksponaty z południowej części Azji: od krajów islamu, przez Azję Południową (Indie i Nepal), po Azję Południowo-Wschodnią.

 

Tegoroczna wystawa jest już szóstą prezentacją broni ze zbiorów Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie, którą można obejrzeć  w Liwie. Od 2014 roku odbyły się tam dwie wystawy tradycyjnej broni indonezyjskiej, kolejne poświęcone broni nepalskiej, afgańskiej, a wreszcie przekrojowa „Azjatycka zbrojownia”. Do tej ostatniej nawiązuje również obecna prezentacja, na której zgromadzono rozmaite okazy białej broni z różnych krajów wielkiego kontynentu.

Niektóre typy broni były autochtoniczne, znane tylko w jednej kulturze, jak dwusieczny, często bardzo ozdobny sztylet kris z wyspiarskiej części Azji Południowo-Wschodniej, najbardziej znany w wersji o falistej głowni. Inne bywały zapożyczane i w efekcie występowały na szerokim obszarze, jak szabla koczowniczych ludów stepowych, Mongołów i Turków, przyjęta także przez ludy indoeuropejskie, dla których wcześniej typowy był miecz, broń o prostej głowni.

Na wystawie zaprezentowano więc szeroki wybór białej broni, głównie z południowej części Azji: od krajów islamu, przez Azję Południową (Indie i Nepal), po Azję Południowo-Wschodnią, zarówno kontynentalną, jak i Indonezję. Są wśród niej m.in. indyjski talwar i jego indyjsko-perska wersja z terenu Afganistanu, łącząca w sobie cechy szabel z obu tych krajów, słynących z wytwarzania broni. Prócz nich można zobaczyć takie okazy dawnego uzbrojenia, jak niezmiernie ostry afgański sztylet czura, wywodzący się z Persji typ noża kard, ceremonialną szablę z Wietnamu i ozdobne szable z Mjanmy (dawniej Birmy), a wreszcie indonezyjskie krisy, należące do najważniejszych symboli wyspiarskiej kultury.

Azjatycka zbrojownia II

Zabytkowa broń ze zbiorów Muzeum Azji i Pacyfiku

im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie

wystawa w Muzeum-Zbrojowni na Zamku w Liwie

 

fot. E. Helbert i M. Szymczyk


 • Slajd nr 0

  (1/10)

 • Slajd nr 1

  (2/10)

 • Slajd nr 2

  (3/10)

 • Slajd nr 3

  (4/10)

 • Slajd nr 4

  (5/10)

 • Slajd nr 5

  (6/10)

 • Slajd nr 6

  (7/10)

 • Slajd nr 7

  (8/10)

 • Slajd nr 8

  (9/10)

 • Slajd nr 9

  (10/10)

PARTNERZY