Traditional Palestinian embroidery – symbol of cultural identity

21.04.2022, 18:00
WSTĘP: Wolny

21 kwietnia zapraszamy na wykład, który poprowadzi Alaa Jadallah, dyplomatka z Ambasady Państwa Palestyny w Warszawie.

Hafty palestyńskie są jednym z najważniejszych nośników kultury w Palestynie. Tradycyjne wzory zdobią przede wszystkim suknie palestyńskich kobiet i stały się symbolem tożsamości narodowej Palestynek i Palestyńczyków.

Alaa Jadallah jest dyplomatką w Ambasadzie Państwa Palestyńskiego w Polsce – pierwszą w historii palestyńską urzędniczką w Warszawie. Jest gorącą zwolenniczką równości płci i zwyciężczynią konkursu TEDx w Natolinie poświęconego niedyskryminacji ze względu na płeć. Specjalizuje się w europeistyce i sprawach międzynarodowych. W latach 2011-2015 zajmowała się badaniem kolekcji tekstyliów palestyńskich i ich kontekstem historycznym w Muzeum Etnografii i Sztuki na Uniwersytecie w Birzeit, gdzie rozwijała swoją pasję w tym zakresie i uczestniczyła w wielu szkoleniach i wykładach, aby jeszcze bardziej zgłębić sztukę palestyńskich haftów.

Wykład w języku angielskim.
21 kwietnia, godz. 18.00