Dzień Wolnej Sztuki – Nodir Kule Kule

27.04.2019, 12.00
WSTĘP: wolny

Pomysłodawcy Dnia Wolnej Sztuki przekonują, że statystyczny zwiedzający spędza przy pojedynczym muzealnym eksponacie zaledwie 8 sekund, bowiem usiłuje obejrzeć ich zbyt wiele podczas jednej wizyty na wystawie. Tego dnia wiele muzeów w całej Polsce zachęca swych gości by wybrane dzieła obejrzeli uważnie i bez pośpiechu. Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na powolną wycieczkę na wystawie „Nodir Kule Kule – z biegiem rzeki. Sztuka Bangladeszu”.

Idea slow life, której elementem jest między innymi dbałość o otaczające nas środowisko, jest bliska kuratorce wystawy, Barbarze Ewie Banasik. Wraz z projektantkami wystawy z Onto Design Studio postawiły sobie za cel, by przy tworzeniu ekspozycji wykorzystać materiały ekologiczne, nadające się do recyklingu bądź wielokrotnego użytku.

Chciały w ten sposób zwrócić uwagę na problemy współczesnego  Bangladeszu, który wielu osobom może kojarzyć się głównie z przemysłem modowym. Tam swoje fabryki mają największe firmy odzieżowe, co ma często duży wpływ na środowisko naturalne i tkankę społeczną. Wizyta na wystawie będzie okazja by poznać Bangladesz z innej strony, poprzez sztukę i tradycję.