ODWOŁANE – Andrzej Wawrzyniak (1931-2020) | In Memoriam

3.12.2021, 18:00
CYKL: Muzeum? A po co?

Szanowni Państwo, niestety z przyczyn niezależnych od Muzeum jesteśmy zmuszeni odwołać wydarzenie”Andrzej Wawrzyniak (1931 – 2020) | In Memoriam”. Planujemy zorganizować je w dalszym, dogodnym terminie.

3 grudnia zapraszamy na wydarzenie upamiętniające Andrzeja Wawrzyniaka (1931-2020) – dyplomaty, kolekcjonera, założyciela i wieloletniego Dyrektora Muzeum Azji i Pacyfiku. W 1973 roku przekazał on w darze państwu polskiemu swoją kolekcję liczącą wówczas 4 000 dzieł sztuki i obiektów z Indonezji, która dała początek Muzeum Azji i Pacyfiku.

Podczas wydarzenia wspomnienia o panu Andrzeju Wawrzyniaku i początkach funkcjonowania naszego Muzeum wygłoszą: dr Joanna Wasilewska, dyrektorka Muzeum, dr Tomasz Łukaszuk, dyplomata, były ambasador w Indiach i Indonezji, prof. Jadwiga Pstrusińska, iranistka i afganolożka, filmowiec Waldemar Czechowski, rzeźbiarka Hanna Jelonek oraz podróżniczka Katarzyna Mazurkiewicz.

Zwieńczeniem spotkania upamiętniającego pana Andrzeja Wawrzyniaka będzie koncert gamelanowy w wykonaniu Warsaw Gamelan Group, jedynego w Polsce zespołu wykonującego tradycyjną muzykę indonezyjską.

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Muzeum? A po co?”</s?>
Piątek, 3 grudnia, godz. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24, WarszawaWstęp wolny!
Liczba miejsc ograniczona!
Wydarzenie organizowane z przestrzeganiem zasad sanitarnych. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa.