- strona główna /
- Wizyta /
- Godziny otwarcia
WYDARZENIA
Informacje o godzinach, cenach biletów i rezerwacjach są dostępne przy każdym wydarzeniu.
Od dnia 10 marca 2020 wstęp na wystawy jest płatny.
- Bilet normalny – 5 zł
- Bilet ulgowy – 3 zł
- Karta Dużej Rodziny –3 zł
Szczegóły dotyczące m.in. zniżek określa cennik.
Rezerwacje na zwiedzanie z przewodnikiem przyjmuje Dział Edukacyjny, pon.-pt., godz. 08:00 – 15:00: edukacja@muzeumazji.pl , tel. 22 621 94 70 wew. 123
Zapraszamy do rezerwacji bezpłatnej lekcji „AZJA I PACYFIK NA POWIŚLU” – realizowanej online.
Rezerwacje i opis znajdą Państwo TU
Zachęcamy także do korzystania z oferty edukacyjnej dla dzieci i dorosłych. (czytaj więcej)
INFORMACJE I REZERWACJE
Tomasz Madej
tomaszmadej@muzeumazji.pl
Tel. 22 629 92 68, wew. 123
MUZEUM AZJI I PACYFIKU
ul. Solec 24
00-403 Warszawa
Tel. 22 629 92 68
Fax 22 621 94 70
sekretariat@muzeumazji.pl
plawmaip@muzeumazji.pl
DOJAZD
Tramwaje linii nr 7, 8, 9, 22, 24, 25 do przystanku Most Poniatowskiego
Autobusy linii 111, 117, 158, 185 do przystanku Most Poniatowskiego
Autobusy linii 116, 127, 166 do przystanku Solec
Muzeum dostępne:
Budynek muzeum dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu. Przestrzeń dostępna dla zwiedzających znajduje się na parterze. Wejście do budynku nie wymaga pokonania schodów. W budynku nie ma wysokich progów. Minimalna szerokość drzwi wewnętrznych to 90 cm. W budynku znajduje się toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.
Przed Muzeum znajduje się parking (miejska strefa płatnego parkowania). Na parkingu wydzielone są 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Oba miejsca parkingowe maja szerokość 3,6 m i obniżone krawężniki.
Psy asystujące są mile widziane. Spragnionym psom-asystentom chętnie podamy miskę wody.
Kliknij tutaj, aby pobrać przed-przewodnik po Muzeum Azji i Pacyfiku
Oprowadzanie i zajęcia dla osób z niepełnosprawnością:
W sprawie oprowadzania, lekcji muzealnych i warsztatów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami prosimy o kontakt z Działem Edukacyjnym.
telefon. 22 629 92 68 wew. 123
e-mail: edukacja@muzeumazji.pl
Dojazd dla osób z niepełnosprawnościami:
Muzeum znajduje się przy ul. Solec 24.
Wejście dla Zwiedzających znajduje się w fasadzie głównej budynku, od strony ul. Solec. Wzdłuż budynku biegnie niski płot. Koniec płotu oznacza miejsce, w którym znajduje się wnęka, w której umieszczone jest wejście do budynku. We wnęce, po prawej stronie drzwi, ustawiony jest duży, kamienny posąg.
Wejście do Muzeum prowadzi przez dwuskrzydłowe, metalowe drzwi. Prawe skrzydło drzwi zwykle jest unieruchomione. Otwiera się lewe skrzydło drzwi.
Z prawej strony drzwi, na wysokości ok. 90 cm. znajduje się dzwonek wzywających ochronę.
Wejście prowadzi bezpośrednio do holu głównego. Hol główny ma kształt okręgu. Jeśli przyjmiemy, że drzwi wejściowe znajdują się na godzinie 6., to na godz. 1. znajduje się sklepik Muzealny, który jest jednocześnie kasą biletową oraz punktem informacyjnym.
Przystanek autobusowy Solec 03
Autobus nr 127, kierunek Nowe Włochy
Z przystanku Solec 03 należy przejść kilkanaście kroków zgodnie z kierunkiem jazdy autobusu, a następnie przejść przez znajdujące się po lewej stronie przejście dla pieszych bez świateł i skręcić w lewo. Kilkanaście metrów od przejścia dla pieszych, po prawej stronie znajduje się niski płot biegnący wzdłuż fasady Muzeum. Jego koniec oznaczać będzie znajdujące się po prawej stronie wejście do Muzeum.
Przystanek autobusowy Solec 02
autobus 118, kierunek Metro Politechnika
autobus 166, kierunek Os. Kabaty
Z przystanku Solec 02 należy iść w stronę przeciwną do kierunku jazdy autobusu. Po dojściu do skrzyżowania należy przejść na wprost przez przejście dla pieszych bez świateł, a następnie skręcić w lewo. Po kilkunastu metrach po prawej stronie rozpocznie się niski płot biegnący wzdłuż fasady Muzeum.
Przystanek autobusowy Solec 01
Autobus 118, kierunek Bródno-Podgrodzie
Autobus 127, kierunek Mariensztat
Autobus 166, kierunek Pl. Hallera
Z przystanku Solec 01 należy iść zgodnie z kierunkiem jazdy autobusu, aż do skrzyżowania. Muzeum znajduje się po przekątnej. Należy więc przejść przez pasy znajdujące się po lewej, a następnie przez kolejne pasy, znajdujące się po prawej stronie, po czym skręcić w lewo. Po kilkunastu metrach po prawej stronie rozpocznie się niski płot biegnący wzdłuż fasady Muzeum.
Przystanki tramwajowe i autobusowe na Moście Poniatowskiego
Tramwaje numer: 7, 9, 22, 24, 25 oraz Autobusy numer 111, 117, 158, N22, N24, N72
Osoby planujące dojazd do Muzeum tramwajami lub autobusami o numerach wymienionych powyżej proszone są o kontakt telefoniczny z Muzeum z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Postaramy się, aby na przystanku o umówionej porze czekał wolontariusz, który pomoże w dotrzeć do siedziby Muzeum.
Przystanek autobusowy Most Poniatowskiego 05
Autobus 185, kierunek Ursynów Zach.
Przystanek Most Poniatowskiego 05 znajduje się przy budynku Muzeum Azji i Pacyfiku, jednak wejście jest po jego przeciwnej stronie. Należy budynek obejść dookoła kierując się w jazdy autobusu i dwukrotnie skręcając w prawo przy rogach budynków. Wzdłuż głównej fasady budynku Muzeum biegnie niski płot. Jego koniec oznaczać będzie znajdujące się po prawej stronie wejście do Muzeum.
Przystanek autobusowy Most Poniatowskiego 06
Autobus 185, kierunek Gwiaździsta
Autobus 385, kierunek Pl. Wilsona
Osoby planujące dojazd do Muzeum autobusem 385 lub autobusem 185 w kierunku Gwiaździsta, proszone są o kontakt telefoniczny z Muzeum z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Postaramy się, aby na przystanku o umówionej porze czekał wolontariusz, który pomoże w dotrzeć do siedziby Muzeum.
konsultacja tekstu: Monika Dubiel i Robert Więckowski
Najmłodsi zwiedzający
Zapraszamy do Muzeum dzieci w każdym wieku. Staramy się dostosować przestrzeń do wszystkich odwiedzających, w razie pytań lub wątpliwości, opiekunki wystaw chętnie pomogą.
Jak przygotować się do wizyty?
W holu Muzeum stoją rzeźby, które nie są zamknięte w gablotach. Ze względu na bezpieczeństwo obiektów i odwiedzających prosimy, by ich nie dotykać. Drewniane i metalowe obiekty są bardzo delikatne, łatwo je uszkodzić. Prosimy nie biegać w przestrzeni muzealnej, by przypadkowo na nie nie wpaść.
Obiekty, których można dotykać, są wyraźnie oznaczone.
Co możemy zobaczyć w Muzeum?
Na wystawie stałej „Strefa dźwięków” znajduje się wiele elementów, które mogą przyciągnąć uwagę dzieci. Instrumenty można nie tylko obejrzeć, ale dzięki stanowiskom multimedialnym również ich posłuchać, a na niektórych zagrać. Na wystawie znajdują się również filmy i projekcje na dużych ekranach.
Jeśli muzyka w tle wystawy będzie za głośna dla dzieci, proszę powiedzieć o tym opiekunkom wystawy, które ją wyłączą.
W weekendy organizujemy również warsztaty rodzinne. Aktualna oferta znajduje się w zakładce EDUKACJA oraz na facebooku na stronie Azja i Pacyfik dla Dzieci @AzjaiPacyfikdlaDzieci
Muzeum jest dostosowane do zwiedzania z małymi dziećmi
W łazience znajduje się przewijak. Nie mamy wyznaczonego miejsca do karmienia piersią, ale w Muzeum jest wiele miejsc, w których można spokojnie usiąść z maluszkiem.
W kawiarni można podgrzać własne jedzenie dla dziecka lub zakupić przekąski. Znajduje się tam również kącik zabaw.
Osoby chcące uniknąć dużego ruchu i hałasu uczulamy, że w dni powszednie o godzinie 10.00 i 12.00 rozpoczynają się zajęcia edukacyjne dla grup szkolnych. Wtedy na wystawie i w holu może być trochę gwarniej.
Sklep muzealny znajduje się w holu głównym Muzeum. Można w nim kupić katalogi naszych wystaw oraz pamiątki, a także oryginalne rękodzieło i biżuterię z różnych części Azji. W ofercie sklepu znajdziemy też książki o tematyce azjatyckiej oraz gry i zabawki dla dzieci.
Sklep czynny od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-18.00.
Uwaga: w sklepie może obecnie przebywać tylko jedna osoba.
tel. 22 629 92 68 w. 106

LOTUS CAFE jest orientalno-klasyczą kawiarnią inspirującą się smakami i tradycjami kuchni azjatyckiej. Zapraszamy na doskonałą kawę z orientalnymi nutami, kawę po wietnamsku; ręcznie zbierane, naturalne herbaty; świeżo przyrządzane oryginalne lassi, ręcznie robione słodycze indyjskie i inne azjatyckie słodkości i przekąski. Zachęcamy do spróbowania naszych domowych zup i tart.
Na większe spotkania oferujemy catering: klasyczny jak i orientalny. Proponujemy naszym gościom smaczne i zdrowe jedzenie przygotowywane z najlepszych składników.
Znajdą nas Państwo na facebooku: LOTUS CAFE
Zapraszamy!
LOTUS CAFE
Solec 24 00-403 Warszawa
telefon: 602 333 524
REGULAMIN ZWIEDZANIA
Muzeum Azji i Pacyfiku im. A. Wawrzyniaka w Warszawie
I. Postanowienia ogólne
- Muzeum Azji i Pacyfiku im. A. Wawrzyniaka w Warszawie przy ul. Solec 24 w Warszawie, (00-403) Warszawa, e-mail: sekretariat@muzeumazji.pl, adres strony internetowej: www.muzeumazji.pl, tel.: +48 22 621 94 70 (zwane dalej: „Muzeum”). jest samorządową instytucją kultury wpisaną do rejestru instytucji kultury prowadzonego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod numerem 8/99 oraz jest muzeum rejestrowanym, wpisanym do Państwowego Rejestru Muzeów prowadzonego przez ministra właściwego ds. kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, nr NIP 526-025-00-15, nr REGON 000646736.
- Muzeum posiada osobowość prawną.
- Na potrzeby niniejszego Regulaminu Zwiedzającym nazywana jest osoba zwiedzająca ekspozycje Muzeum oraz każda osoba uczestnicząca w wydarzeniach odbywających się w Muzeum.
- Muzeum otwarte jest od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-18.00.
- Po godz. 18.00 mogą się odbywać wydarzenia kulturalne.
- Każdy Zwiedzający, z chwilą wstępu na teren Muzeum wyraża zgodę na postanowienia niniejszego regulaminu (zwanego dalej: „Regulaminem”) i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
- Informacji dla osób z niepełnosprawnościami udzielają pracownicy obsługi widza.
- Korzystanie z szatni jest bezpłatne. W szatni możliwe jest pozostawienie bagażu, który nie może być wniesiony na teren ekspozycji. Miejsce na bagaż w szatni (szafki) jest ograniczone. Szatnia nie jest strzeżona. W szatni nie należy pozostawiać rzeczy wartościowych.
- Szczegółowe informacje dotyczące działalności Muzeum, godzin otwarcia, cen biletów oraz czasowego wyłączenia dostępności dla Zwiedzających sal ekspozycyjnych oraz elementów ekspozycji zamieszczane są w kasie Muzeum oraz na stronie internetowej Muzeum.
II. Bilety
- Ze względu na powierzchnię Muzeum i charakter ekspozycji obowiązują limity osób przebywających jednorazowo w przestrzeni ekspozycyjnej. Muzeum zastrzega sobie prawo do czasowego wstrzymania ruchu Zwiedzających, jeśli limity te zostaną przekroczone.
- Muzeum zastrzega sobie prawo do wyłączania dostępności dla Zwiedzających niektórych sal ekspozycyjnych oraz niektórych elementów ekspozycji.
- Zwiedzający przez cały czas zwiedzania lub uczestnictwa w wydarzeniu powinien posiadać przy sobie bilet.
- Bilety na wydarzenia kulturalne w Muzeum można zakupić najpóźniej o godzinie ich rozpoczęcia.
- Wydanie biletu ulgowego jest uzależnione od uprzedniego okazania dokumentu uprawniającego do ulgi.
- Informacja o grupach osób, którym przysługuje ulga w opłacie lub zwolnienie z opłaty za wstęp oraz rodzaje dokumentów potwierdzających uprawnienia tych osób dostępna jest w kasie Muzeum oraz na stronie internetowej Muzeum.
III. Sprzedaż biletów
- Bilety wstępu na wystawy Muzeum są bezpłatne do dn. 08 marca 2020 r. Od dnia 10 marca 2020 wstęp na wystawy jest płatny. Wysokość opłat za bilety określa cennik.
- Udział w wybranych wydarzeniach udostępnianych w ramach oferty programowej Muzeum jest odpłatny.
- W ramach oferty programowej Muzeum organizuje również wydarzenia, na które wstęp jest bezpłatny.
- Informacje dotyczące wydarzeń organizowanych w Muzeum są dostępne na stronie internetowej Muzeum, na profilu Facebook oraz w drukowanym informatorze muzealnym.
- Zakupu biletów można dokonywać w kasie Muzeum.
- Kasa Muzeum przyjmuje płatność w polskich złotych oraz akceptuje karty płatnicze – informacja o obsługiwanych rodzajach kart dostępna jest w kasie oraz na stronie internetowej Muzeum.
- Wysokość opłat za bilety określa cennik dostępny w kasie Muzeum. Ceny biletów wstępu na poszczególne wydarzenia publikowane są także w informatorze muzealnym. W kasie dostępna jest także informacja o ulgach w opłacie lub zwolnieniu z opłaty za wstęp.
- Muzeum zastrzega sobie prawo wprowadzenia opłat innych niż wynikające z cennika za udział w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum lub odbywających się w Muzeum.
- Z uwagi na określone przepisy bezpieczeństwa Muzeum zastrzega sobie prawo do regulowania liczby biletów, jakie mogą zostać sprzedane.
- Każdy bilet jest sprawdzany przez pracownika obsługi muzealnej. W przypadku braku stosownego dokumentu uprawniającego do korzystania z biletu ulgowego, osoba okazująca bilet jest zobowiązana do uregulowania należności w wysokości różnicy między ceną biletu ulgowego, a normalnego.
- Cena podana w chwili złożenia przez Kupującego zamówienia jest wiążąca.
- Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich oraz zawierają podatek VAT.
- Muzeum wystawia faktury VAT w terminach i na zasadach zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa. Muzeum upoważnione jest do wystawienia faktury elektronicznej i przesłania jej w formacie pliku PDF na adres e-mail Kupującego. Faktura VAT może być wystawiona wyłącznie na ten podmiot, który dokonał zakupu danego biletu.
- W razie zamknięcia Muzeum z przyczyn działania siły wyższej (kataklizmy, klęski żywiołowe, ataki terrorystyczne, żałoba narodowa, etc.) Zwiedzającemu przysługuje zwrot pełnej należności za zakupiony bilet uprawniający do udziału w wydarzeniu. W przypadku płatności kartą lub gotówką zwrotu dokonuje się w kasie Muzeum.
IV. Postanowienia porządkowe
- Zwiedzający zobowiązani są do wykonywania poleceń porządkowych pracowników Muzeum.
- Zwiedzanie ekspozycji przez dzieci do lat 10 może mieć miejsce tylko pod opieką dorosłych opiekunów. Opiekunowie odpowiedzialni są za zapobieganie zniszczeniom i za zniszczenia spowodowane niewłaściwym zachowaniem dzieci.
- Grupy zorganizowane dzieci zobowiązane są przebywać cały czas z opiekunami.
- W budynku Muzeum działa sieć CCTV rejestrująca i archiwizująca obraz.
- Wykorzystywanie wyposażenia Muzeum może następować tylko zgodnie z jego przeznaczeniem.
- Do korzystania z urządzeń sanitarnych w Muzeum uprawnione są wyłącznie osoby zwiedzające lub uczestniczące w wydarzeniach odbywających się w Muzeum.
- Dozwolone jest odwiedzanie Muzeum z psem pod warunkiem, że zwierzę nie zachowuje się agresywnie oraz jest trzymane na smyczy i ma założony kaganiec. Osoba wprowadzająca psa zobowiązana jest posiadać przy sobie ważny dokument poświadczający aktualność obowiązkowych szczepień psa.
- Pies asystujący osobie z niepełnosprawnościami może towarzyszyć jej w Muzeum bez kagańca i bez smyczy, musi natomiast być trzymany na przystosowanej do tego celu uprzęży.
- Na terenie ekspozycji Muzeum obowiązują następujące zakazy:
- Zakaz wnoszenia bagażu większego niż 55 x 35 x 20 cm; dopuszczalne jest wnoszenie torebek oraz bagażu niezbędnego rodzicom i opiekunom dzieci oraz niezbędnego ze względów zdrowotnych; zabrania się noszenia plecaków na plecach.
- Zakaz wnoszenia przedmiotów, które mogą wyrządzić szkodę innym Zwiedzającym przez zanieczyszczenie lub uszkodzenie ciała lub ich mienia albo mogą zanieczyścić lub uszkodzić wyposażenie Muzeum,
- Zakaz jedzenia i picia (poza terenem kawiarni),
- Zakaz palenia tytoniu i e-papierosów na terenie całego Muzeum,
- Zakaz dotykania eksponatów; obiekty przeznaczone do używania przez Zwiedzających są odpowiednio oznakowane, ponadto Zwiedzający samodzielnie poznają treści multimedialne prezentowane na urządzeniach dotykowych;
- Zakaz opierania się o gabloty,
- Zakaz biegania,
- Zakaz rozmów przez telefony komórkowe,
- Zakaz wchodzenia do stref wyłączonych ze zwiedzania,
- Zakaz dotykania urządzeń służących do stabilizacji warunków klimatycznych i urządzeń, które służą bezpieczeństwu zbiorów,
- Zakaz fotografowania i filmowania z użyciem statywu lub lampy błyskowej, jak również fotografowania i filmowania sprzecznego z postanowieniem zawartym w pkt 8 poniżej; jakakolwiek eksploatacja uzyskanych fotografii lub filmów możliwa jest jedynie po spełnieniu wymagań przewidzianych w przepisach prawa autorskiego; Zwiedzający przyjmuje do wiadomości, że ekspozycja Muzeum jest przedmiotem ochrony prawa autorskiego, a niniejszy regulamin nie reguluje jakichkolwiek licencji na rzecz Zwiedzającego; zabrania się fotografowania i filmowania systemów bezpieczeństwa,
- Zakaz utrudniania pracownikom Muzeum ich obowiązków służbowych, jak również utrudniania funkcjonowania Muzeum w inny sposób,
- Zakaz wstępu na teren Muzeum osobom znajdującym się pod wpływem alkoholu lub narkotyków, albo zachowującym się w sposób, który zagraża bezpieczeństwu innych osób lub eksponatów, zakłóca zwiedzania przez innych Zwiedzających, narusza ogólnie przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych, odbiega od powszechnie przyjętych norm higieny osobistej,
- Zakaz organizowania zgromadzeń publicznych, zbiórek pieniędzy, prowadzenia handlu oraz umieszczania reklam i ogłoszeń oraz prowadzenia jakiejkolwiek innej działalności bez zgody Muzeum.
- Fotografowanie i filmowanie dokonywane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej albo do celów innych niż prywatne lub niekomercyjne wymaga uzgodnienia z Muzeum. W celu uzyskania informacji należy skontaktować się z sekretariatem Muzeum lub Działem Projektów Kulturalnych i Promocji.
- W przypadku naruszenia niniejszego regulaminu pracownik Muzeum lub pracownik ochrony ma prawo zwrócić się do Zwiedzającego o opuszczenie Muzeum a Zwiedzający zobowiązany jest to polecenie zrealizować. W takiej sytuacji nie przysługuje Zwiedzającemu zwrot ceny biletu.
V. Reklamacje
- Zwiedzający może złożyć reklamacje dotyczące działalności Muzeum, jego oferty programowej oraz obsługi Zwiedzających i korzystających z jego usług.
- Reklamację można złożyć pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@muzeumazji.pl lub listownie na adres: Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
- Reklamacja powinna zawierać co najmniej imię i nazwisko osoby zgłaszającej reklamację, adres (listowny lub elektroniczny) oraz opis zgłaszanych zastrzeżeń.
- Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Muzeum zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. Prawidłowo złożona reklamacja będzie rozpatrywana przez Muzeum w terminie 30 dni od otrzymania kompletnej reklamacji i wysłana w takiej samej formie jak nadana przez zgłaszającego reklamację na jego adres wskazany w reklamacji, przy czym Muzeum nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowo złożone reklamacje, w szczególności za podanie przez Zwiedzającego nieprawidłowych lub nieprawdziwych danych.
- Muzeum nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie reklamacji złożonej za pośrednictwem poczty elektronicznej w przypadku jej zatrzymania przez system antyspamowy Muzeum.
- Decyzja Muzeum co do zgłoszonej reklamacji jest ostateczna, z zastrzeżeniem, że rozpatrzenie reklamacji przez Muzeum nie wyłącza prawa Zwiedzającego do dochodzenia roszczeń na zasadach ogólnych kodeksu cywilnego oraz przepisów Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. z 2017 r., poz. 683).
VI. Postanowienia końcowe
- Regulamin jest dostępny na stronie internetowej Muzeum oraz w formie papierowej w kasie Muzeum.
- Treść niniejszego Regulaminu może zostać utrwalona poprzez wydrukowanie, zapisanie na nośniku lub pobranie w każdej chwili ze strony internetowej Muzeum.
- W przypadku powstania sporu w związku z zawartą umową sprzedaży, strony będą dążyły do rozwiązania sprawy polubownie.
- Każdy Zwiedzający może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. W tym zakresie możliwe jest skorzystanie przez Zwiedzającego z mediacji. Listy stałych mediatorów oraz istniejących ośrodków mediacyjnych przekazywane są i udostępniane przez Prezesów właściwych Sądów Okręgowych.
- Muzeum zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu.
- Regulamin obowiązuje od 1 marca 2019 r.
ANEKS DO REGULAMINU ZWIEDZANIA Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie na czas trwania pandemii Covid-19
- Aneks wchodzi w życie z dn. 12 maja 2020 r. i obowiązuje do odwołania.
- Muzeum otwarte jest dla Zwiedzających od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-18.00.
- Wstrzymana jest organizacja imprez masowych, oprowadzań i wydarzeń kulturalnych odbywających się w siedzibie Muzeum. Działalność edukacyjna prowadzona jest wyłącznie online.
- Niedostępne dla zwiedzających pozostają: sala edukacyjna, szatnia oraz czytelnia. Kawiarnia znajdująca się w budynku Muzeum prowadzi wyłącznie sprzedaż na wynos.
- W Muzeum może przebywać jednocześnie 20 Zwiedzających, w tym maksymalnie 4 osoby w Strefie Dźwięków i maksymalnie 10 osób w sali wystaw czasowych. W sklepiku może przebywać tylko jeden Zwiedzający.
- W Muzeum muszą być przestrzegane zasady bezpieczeństwa obowiązujące powszechnie w przestrzeni publicznej, a w szczególności:a/ każdy Zwiedzający ma obowiązek zakrycia ust i nosa; osoba wchodząca do Muzeum powinna być wyposażona we własną maseczkę ochronną lub przyłbicę ochronnąb/ pracownik Ochrony ma prawo odmówić wstępu do Muzeum osobie nieposiadającej ww. środków ochrony
c/ Zwiedzający powinien posiadać również rękawiczki ochronne, własne lub otrzymane w Muzeum
d/ Zwiedzający ma możliwość dezynfekcji rąk, lub własnych rękawiczek na terenie Muzeum el Zwiedzający zobowiązani są zachować odległość min. 1,5 metra od pracowników Muzeum oraz od innych Zwiedzających
f/ Zwiedzający proszeni są o unikanie dotykania powierzchni (np. klamek, blatów, ekranów), o ile nie jest to niezbędne.
- Wstęp na wystawy jest płatny wg cennika. Sprzedaż biletów prowadzi sklep muzealny. Akceptowana jest płatność zarówno gotówką jak i kartami płatniczymi. Rekomendujemy korzystanie z płatności kartą.
- Zwiedzający, którzy opłacą wstęp na wystawy, nie muszą pobierać biletu wstępu.
- Pracowników ochrony zdrowia zapraszamy bezpłatnie.
Dziękujemy Państwu za przestrzeganie Regulaminu zwiedzania Muzeum.
Życzymy Państwu niezapomnianych wrażeń z wizyty w Muzeum.