Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:
WYDARZENIA
Informacje o godzinach, cenach biletów i rezerwacjach są dostępne przy każdym wydarzeniu.
Od dnia 10 marca 2020 wstęp na wystawy jest płatny.
Szczegóły dotyczące m.in. zniżek określa cennik.
Rezerwacje na zwiedzanie z przewodnikiem przyjmuje Dział Edukacyjny, pon.-pt., godz. 08:00 – 15:00: edukacja@muzeumazji.pl , tel. 22 621 94 70 wew. 1
Zapraszamy do rezerwacji bezpłatnej lekcji „AZJA I PACYFIK NA POWIŚLU” – realizowanej online.
Rezerwacje i opis znajdą Państwo TU
Obecnie zawieszamy realizację lekcji „CO TO JEST SZTUKA?” na wystawie PORUSZENIE.
Jej opis i zasady rezerwacji znajdą Państwo TUTAJ.
Zachęcamy także do korzystania z oferty edukacyjnej dla dzieci i dorosłych. (czytaj więcej)
INFORMACJE I REZERWACJE
Tomasz Madej
tomaszmadej@muzeumazji.pl
Tel. 22 629 92 68, wew. 123
MUZEUM AZJI I PACYFIKU
ul. Solec 24
00-403 Warszawa
Tel. 22 629 92 68
Fax 22 621 94 70
sekretariat@muzeumazji.pl
plawmaip@muzeumazji.pl
DOJAZD
Tramwaje linii nr 7, 8, 9, 22, 24, 25 do przystanku Most Poniatowskiego
Autobusy linii 111, 117, 158, 185 do przystanku Most Poniatowskiego
Autobusy linii 116, 127, 166 do przystanku Solec
Muzeum dostępne:
Budynek muzeum dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu. Przestrzeń dostępna dla zwiedzających znajduje się na parterze. Wejście do budynku nie wymaga pokonania schodów. W budynku nie ma wysokich progów. Minimalna szerokość drzwi wewnętrznych to 90 cm. W budynku znajduje się toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.
Przed Muzeum znajduje się parking (miejska strefa płatnego parkowania). Na parkingu wydzielone są 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Oba miejsca parkingowe maja szerokość 3,6 m i obniżone krawężniki.
Psy asystujące są mile widziane. Spragnionym psom-asystentom chętnie podamy miskę wody.
Oprowadzanie i zajęcia dla osób z niepełnosprawnością:
W sprawie oprowadzania, lekcji muzealnych i warsztatów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami prosimy o kontakt z Działem Edukacyjnym.
telefon. 22 629 92 68 wew. 123
e-mail: edukacja@muzeumazji.pl
Dojazd dla osób z niepełnosprawnościami:
Muzeum znajduje się przy ul. Solec 24.
Wejście dla Zwiedzających znajduje się w fasadzie głównej budynku, od strony ul. Solec. Wzdłuż budynku biegnie niski płot. Koniec płotu oznacza miejsce, w którym znajduje się wnęka, w której umieszczone jest wejście do budynku. We wnęce, po prawej stronie drzwi, ustawiony jest duży, kamienny posąg.
Wejście do Muzeum prowadzi przez dwuskrzydłowe, metalowe drzwi. Prawe skrzydło drzwi zwykle jest unieruchomione. Otwiera się lewe skrzydło drzwi.
Z prawej strony drzwi, na wysokości ok. 90 cm. znajduje się dzwonek wzywających ochronę.
Wejście prowadzi bezpośrednio do holu głównego. Hol główny ma kształt okręgu. Jeśli przyjmiemy, że drzwi wejściowe znajdują się na godzinie 6., to na godz. 1. znajduje się sklepik Muzealny, który jest jednocześnie kasą biletową oraz punktem informacyjnym.
Przystanek autobusowy Solec 03
Autobus nr 127, kierunek Nowe Włochy
Z przystanku Solec 03 należy przejść kilkanaście kroków zgodnie z kierunkiem jazdy autobusu, a następnie przejść przez znajdujące się po lewej stronie przejście dla pieszych bez świateł i skręcić w lewo. Kilkanaście metrów od przejścia dla pieszych, po prawej stronie znajduje się niski płot biegnący wzdłuż fasady Muzeum. Jego koniec oznaczać będzie znajdujące się po prawej stronie wejście do Muzeum.
Przystanek autobusowy Solec 02
autobus 118, kierunek Metro Politechnika
autobus 166, kierunek Os. Kabaty
Z przystanku Solec 02 należy iść w stronę przeciwną do kierunku jazdy autobusu. Po dojściu do skrzyżowania należy przejść na wprost przez przejście dla pieszych bez świateł, a następnie skręcić w lewo. Po kilkunastu metrach po prawej stronie rozpocznie się niski płot biegnący wzdłuż fasady Muzeum.
Przystanek autobusowy Solec 01
Autobus 118, kierunek Bródno-Podgrodzie
Autobus 127, kierunek Mariensztat
Autobus 166, kierunek Pl. Hallera
Z przystanku Solec 01 należy iść zgodnie z kierunkiem jazdy autobusu, aż do skrzyżowania. Muzeum znajduje się po przekątnej. Należy więc przejść przez pasy znajdujące się po lewej, a następnie przez kolejne pasy, znajdujące się po prawej stronie, po czym skręcić w lewo. Po kilkunastu metrach po prawej stronie rozpocznie się niski płot biegnący wzdłuż fasady Muzeum.
Przystanki tramwajowe i autobusowe na Moście Poniatowskiego
Tramwaje numer: 7, 9, 22, 24, 25 oraz Autobusy numer 111, 117, 158, N22, N24, N72
Osoby planujące dojazd do Muzeum tramwajami lub autobusami o numerach wymienionych powyżej proszone są o kontakt telefoniczny z Muzeum z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Postaramy się, aby na przystanku o umówionej porze czekał wolontariusz, który pomoże w dotrzeć do siedziby Muzeum.
Przystanek autobusowy Most Poniatowskiego 05
Autobus 185, kierunek Ursynów Zach.
Przystanek Most Poniatowskiego 05 znajduje się przy budynku Muzeum Azji i Pacyfiku, jednak wejście jest po jego przeciwnej stronie. Należy budynek obejść dookoła kierując się w jazdy autobusu i dwukrotnie skręcając w prawo przy rogach budynków. Wzdłuż głównej fasady budynku Muzeum biegnie niski płot. Jego koniec oznaczać będzie znajdujące się po prawej stronie wejście do Muzeum.
Przystanek autobusowy Most Poniatowskiego 06
Autobus 185, kierunek Gwiaździsta
Autobus 385, kierunek Pl. Wilsona
Osoby planujące dojazd do Muzeum autobusem 385 lub autobusem 185 w kierunku Gwiaździsta, proszone są o kontakt telefoniczny z Muzeum z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Postaramy się, aby na przystanku o umówionej porze czekał wolontariusz, który pomoże w dotrzeć do siedziby Muzeum.
konsultacja tekstu: Monika Dubiel i Robert Więckowski
Najmłodsi zwiedzający
Zapraszamy do Muzeum dzieci w każdym wieku. Staramy się dostosować przestrzeń do wszystkich odwiedzających, w razie pytań lub wątpliwości, opiekunki wystaw chętnie pomogą.
Jak przygotować się do wizyty?
W holu Muzeum stoją rzeźby, które nie są zamknięte w gablotach. Ze względu na bezpieczeństwo obiektów i odwiedzających prosimy, by ich nie dotykać. Drewniane i metalowe obiekty są bardzo delikatne, łatwo je uszkodzić. Prosimy nie biegać w przestrzeni muzealnej, by przypadkowo na nie nie wpaść.
Obiekty, których można dotykać, są wyraźnie oznaczone.
Co możemy zobaczyć w Muzeum?
Na wystawie stałej „Strefa dźwięków” znajduje się wiele elementów, które mogą przyciągnąć uwagę dzieci. Instrumenty można nie tylko obejrzeć, ale dzięki stanowiskom multimedialnym również ich posłuchać, a na niektórych zagrać. Na wystawie znajdują się również filmy i projekcje na dużych ekranach.
Jeśli muzyka w tle wystawy będzie za głośna dla dzieci, proszę powiedzieć o tym opiekunkom wystawy, które ją wyłączą.
W weekendy organizujemy również warsztaty rodzinne. Aktualna oferta znajduje się w zakładce EDUKACJA oraz na facebooku na stronie Azja i Pacyfik dla Dzieci @AzjaiPacyfikdlaDzieci
Muzeum jest dostosowane do zwiedzania z małymi dziećmi
W łazience znajduje się przewijak. Nie mamy wyznaczonego miejsca do karmienia piersią, ale w Muzeum jest wiele miejsc, w których można spokojnie usiąść z maluszkiem.
W kawiarni można podgrzać własne jedzenie dla dziecka lub zakupić przekąski. Znajduje się tam również kącik zabaw.
Osoby chcące uniknąć dużego ruchu i hałasu uczulamy, że w dni powszednie o godzinie 10.00 i 12.00 rozpoczynają się zajęcia edukacyjne dla grup szkolnych. Wtedy na wystawie i w holu może być trochę gwarniej.
Sklep muzealny znajduje się w holu głównym Muzeum. Można w nim kupić katalogi naszych wystaw oraz pamiątki, a także oryginalne rękodzieło i biżuterię z różnych części Azji. W ofercie sklepu znajdziemy też książki o tematyce azjatyckiej oraz gry i zabawki dla dzieci.
Sklep czynny od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-18.00.
Uwaga: w sklepie może obecnie przebywać tylko jedna osoba.
tel. 22 629 92 68 w. 106
LOTUS CAFE jest orientalno-klasyczą kawiarnią inspirującą się smakami i tradycjami kuchni azjatyckiej. Zapraszamy na doskonałą kawę z orientalnymi nutami, kawę po wietnamsku; ręcznie zbierane, naturalne herbaty; świeżo przyrządzane oryginalne lassi, ręcznie robione słodycze indyjskie i inne azjatyckie słodkości i przekąski. Zachęcamy do spróbowania naszych domowych zup i tart.
Na większe spotkania oferujemy catering: klasyczny jak i orientalny. Proponujemy naszym gościom smaczne i zdrowe jedzenie przygotowywane z najlepszych składników.
Znajdą nas Państwo na facebooku: LOTUS CAFE
Zapraszamy!
Uwaga: obecnie menu kawiarni dostępne jedynie na wynos.
LOTUS CAFE
Solec 24 00-403 Warszawa
telefon: 602 333 524
REGULAMIN ZWIEDZANIA
Muzeum Azji i Pacyfiku im. A. Wawrzyniaka w Warszawie
I. Postanowienia ogólne
II. Bilety
III. Sprzedaż biletów
IV. Postanowienia porządkowe
V. Reklamacje
VI. Postanowienia końcowe
b/ pracownik Ochrony ma prawo odmówić wstępu do Muzeum osobie nieposiadającej ww. środków ochrony
c/ Zwiedzający powinien posiadać również rękawiczki ochronne, własne lub otrzymane w Muzeum
d/ Zwiedzający ma możliwość dezynfekcji rąk, lub własnych rękawiczek na terenie Muzeum el Zwiedzający zobowiązani są zachować odległość min. 1,5 metra od pracowników Muzeum oraz od innych Zwiedzających
f/ Zwiedzający proszeni są o unikanie dotykania powierzchni (np. klamek, blatów, ekranów), o ile nie jest to niezbędne.
Dziękujemy Państwu za przestrzeganie Regulaminu zwiedzania Muzeum.
Życzymy Państwu niezapomnianych wrażeń z wizyty w Muzeum.