Lekcje i warsztaty

warsztat

PODRÓŻ NA WYSPĘ WIELKANOCNĄ – RAPA NUI

Zapraszamy w podróż na Wyspę Wielkanocną, jedną z najbardziej odizolowanych wysp świata. Ten skrawek lądu leży na bezkresnych wodach Pacyfiku. Jego pierwsi mieszkańcy nazwali go Te Pito o Te Henua , czyli „pępek świata”. Na przestrzeni tysięcy lat rozwinęła się tam wyjątkowa kultura, której tajemnic strzegą monumentalne rzeźby Moai.

Dlaczego nazywamy ją Wyspą Wielkanocną? Kim byli mieszkańcy i co się z nimi stało? Czym był Moai i czy „umiały” chodzić? Co to jest rongorongo? Na te i na wiele innych pytań odpowiemy podczas zajęć. Nie poprzestaniemy na zgłębianiu wiedzy o tym niezwykłym miejscu. Uczestnicy zajęć wzorem dawnych rzeźbiarzy wykonają posąg z gliny, który oczywiście zabiorą ze sobą do domu – wraz z głową pełną wiedzy o Rapa Nui.

„Co musisz wiedzieć przed wizytą w naszym Muzeum?”
Informacja dla opiekunów grup tutaj

Czas trwania: 90 min.

Cena za osobę: 25 PLN