Złoto Papuasów – wymierająca sztuka Nowej Gwinei

5.06.2018, 19:00

We wtorek, 5 czerwca, zapraszamy na spotkanie „Złoto Papuasów – wymierająca sztuka Nowej Gwinei”.

Podczas spotkania właściciele kolekcji dzieł sztuki z Melanezji, Mirosław Banach i Sebastian Błaszczyk, byli dyplomaci, a prywatnie zapaleni podróżnicy, opowiedzą o kulisach powstania kolekcji, która zawiera wyjątkowe na skalę światową eksponaty z Nowej Gwinei. Na przykładzie kolekcji przybliżą charakterystykę mało znanej dotąd w Polsce sztuki mieszkańców tej wielkiej wyspy.

Spotkanie wprowadzające i promujące wystawę „ZŁOTO PAPUASÓW – wymierająca sztuka Nowej Gwinei”, która odbędzie się pod patronatem Muzeum Azji i Pacyfiku w dniach 8-30 czerwca 2018 r. w Alicja Stanska Art Gallery przy Alejach Jerozolimskich 47 w Warszawie.

wstęp wolny – zarówno na spotkanie, jak i na wystawę