Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Zanzibar – tam, gdzie Orient spotyka się z Afryką

8.04.2018, 18:00
WSTĘP: wolny

8 kwietnia zapraszamy na spotkanie „Zanzibar – tam, gdzie Orient spotyka się z Afryką”. Gościem spotkania będzie Beata Lewandowska-Kaftan, podróżniczka i autorka książek „Afryka jest kobietą” i „Zanzibar – wyspa skarbów”, która opowie o historii i współczesności niezwykłej wyspy na Oceanie Indyjskim, dawnej stolicy sułtanatu Omanu. Podczas spotkania przeniesiemy się do pięknego i zmysłowego świata Suahili, gdzie kobiety spowite w czarne buibui mijają się z tymi w kolorowych kangach, a głos bębnów miesza się z dźwiękami liry kanun, a mocna arabska kawa pachnie kardamonem.

Wybrzeże Suahili, którego sercem jest Zanzibar, to jedyne miejsce na świecie, gdzie Orient tak mocno splótł się z Afryką. W efekcie na jej wschodnich wybrzeżach nad Oceanem Indyjskim powstała wyjątkowa, barwna, kosmopolityczna kultura Suahili. Afryka dała jej witalność, rytmy, stare obrzędy i moc trwania. Arabia – islam, poezję i kunszt żeglarski. Indie i Daleka Azja – przyprawy, smaki i zmysł do handlu. Persja muzykę i bogactwo starych wzorów.
Przez wieki żeglarze i kupcy z Arabii, Indii, Persji, Wysp Korzennych i całej Dalekiej Azji spotykali się i wymieniali towary z afrykańskimi ludami Bantu. Z czasem osiedlali się tu, budowali domy, mieszali krew. Krok po kroku, Afrykanie i przybysze wspólnie tworzyli nowy język, pieśni, obrzędy, nowe wzory, stroje i architekturę, potrawy, smaki i zapachy, nową kulturę i społeczeństwo.

Beata Lewandowska-Kaftan – z wykształcenia geograf, z zawodu wydawca, z zamiłowania… kobieta w podróży. Przez ponad 30 lat pracowała dla szacownych oficyn polskich i międzynarodowych koncernów wydawniczych. Wprowadzała na polski rynek książki i filmy National Geographic. 15 lat temu zakochała się w Afryce od pierwszego wejrzenia i wciąż tam wraca. Podróżowała po Kenii, Tanzanii i Zanzibarze, Ugandzie, Etiopii, Namibii, Botswanie, Zimbabwe, Mali i Burkina Faso. Ale także po Indiach, Sri Lance, Maroko, Meksyku i Gwatemali. Efektem tych podróży są książki Afryka jest kobietą oraz Zanzibar – wyspa skarbów. Opowieści ze świata Suahili, a także artykuły w prasie i Internecie.

Zapraszamy na stronę: https://web.facebook.com/beata.lewandowska.kaftan/

Podczas spotkania będzie można nabyć w promocyjnej cenie książki: „Zanzibar – wyspa skarbów” oraz „Afryka jest kobietą”.