WYDARZENIA

Image article

Zajęcia fundacji Dantian – 07.04

7.06.2017

godz. 18.00  PODRÓŻ DO ŹRÓDEŁ CHIŃSKICH SZTUK WALKI  – seria prelekcji połączonych z mini-warsztatami qigongu i Starego Stylu Yang Taijiquan.

Instruktorzy i adepci taijiquan Fundacji Dantian spędzili ostatnie 2 tygodnie maja br. w Chinach. Program podróży, zorganizowanej przez tajwański odział Yang Taiji Martial Arts Federation, obejmował m.in. pobyt w Handan, miasta nazywanego stolicą stylu Yang taiji, odwiedzenie wioski Chen, gdzie narodził się styl taiji o tej samej nazwie, wizytę w klasztorze Shaolin, a także odwiedzenie szeregu miejsc podziwianych za ich przepiękną scenerię i historyczne znaczenie (góry Yuntai, groty Longmen, góry Hua Shan, i in.). Oczywiście, nie mogło też zabraknąć odwiedzenia Zakazanego Miasta w Pekinie i wejścia na Wielki Mur. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję obejrzeć relację z kolejnych etapów podróży, a także – jako, że prelekcje odbędą się w czasie co środowych warsztatów qigongu i taijiquan w MAiP – zapoznać się z szeregiem dalekowschodnich ćwiczeń, które przygotują ciało i ducha do wakacyjnego, aktywnego, a zarazem relaksującego odpoczynku.  Prowadzi Jan Gliński  (Fundacja Dantian).

Wstęp: 10zł.

 

godz. 19.45  STARY STYL YANG DLA POCZĄTKUJĄCYCH – warsztaty zapoznające z prawidłowym wykonaniem ćwiczeń przygotowawczych oraz kolejnymi sekwencjami tej tradycyjnej, długiej formy taijiquan. Prowadzi Jan Gliński  (Fundacja Dantian). Wstęp: pierwsze zajęcia bezpłatne, później zgodnie z cennikiem

Możliwe zniżki

http://www.fundacjadantian.com