ZABAWA IGŁY Z PIŁKĄ – WARSZTATY Z TWORZENIA JAPOŃSKICH PIŁEK TEMARI  – cykl „Tradycyjne gry i sporty Azji”

24.06.2023, 10:15/12:15
WSTĘP: Biletowany 30 zł

Warsztaty poświęcone tworzeniu tradycyjnych japońskich ozdobnych piłek – temari, których historia sięga okresu Edo.

Temari są niezwykłym przykładem tego jak na przestrzeni lat prosta zabawka, służąca dzieciom do żonglowania i turlania, stała się misternie wykonanym dziełem sztuki, wręczanym jako prezent przyjaciołom lub członkom rodziny jako symbol przyjaźni i lojalności.

Na warsztatach poznamy historię temari. Dowiemy się, skąd pierwotnie pozyskiwano materiały. Poznamy znaczenie poszczególnych wzorów, a także nauczymy się technik wyszywania i samodzielnie wykonamy swoją własną temari.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Langer z Nekodama Temari

Warsztaty przeznaczone dla dorosłych i młodzieży od 15 roku życia.
Wstęp: 30 zł od osoby.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Bilety na warsztaty można nabyć w sklepie muzealnym lub on-line na stronie Muzeum Azji i Pacyfiku: https://bilety.muzeumazji.pl/rezerwacja/termin.html?y=2023&m=6&idgw=1

Organizator: kustosz Tomasz Madej