Z głębin Oceanu – biżuteria Wysp Pacyfiku – warsztaty dla rodzin

29.01.2022, 10:15 11:30
WSTĘP: Biletowany - normalny 5 zł 3 zł
CYKL: Muzeum? A po co?

Zapraszamy w podróż po szerokich wodach Oceanu Spokojnego. W trakcie zajęć opowiemy o muszli, jej znaczeniu i symbolice.

Dowiemy się, że w lokalnych społecznościach muszle są jednym z cennych skarbów oceanu – świadczą o statusie społecznym, służą jako środek płatniczy, ozdoba, a nawet instrument. Następnie samodzielnie wykonamy biżuterię z muszli inspirowaną tradycyjnymi ozdobami.

10.15 – grupa pierwsza
11.30 – grupa druga

Warsztaty dla dzieci w wieku 6 -12 lat wraz z opiekunem. Rezerwacja od 17 stycznia pod adresem: dorotapasek@muzeumazji.pl W treści mejla wpisujemy ” Z głębin Oceanu ” i godzinę warsztatu, a w treści maila wiek i imię dziecka oraz nazwisko opiekuna.

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty z cyklu Handmade in Museum, które towarzyszą wystawie „Muzeum? A po co?”.