XV Przegląd Filmów Etnograficznych „Oczy i Obiektywy”

23.10.2020 - 26.10.2020

Serdecznie zapraszamy na piętnastą edycję Przeglądu Filmów Etnograficznych „Oczy i Obiektywy”, któremu patronujemy.

Podczas przeglądu wyświetlamy filmy polskich i zagranicznych twórców – zarówno nowości, jak i twórczość klasyczną, ale zwykle niedostępną dla szerokiej publiczności.

Czekają na Państwa 4 dni projekcji filmowych z całego świata oraz wydarzenia towarzyszące.

23-26 października 2020 roku, Służewski Dom Kultury

Sala kinowa SDK dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wstęp wolny na wszystkie projekcje i wydarzenia.

plakat na czarno-białym zdjeciu; 2 osoby na pustej plaży, w tle morze
Pełny program przeglądu.

Wydarzenia towarzyszące:

• Etnograficzne warsztaty dla najmłodszych

każdego dnia w czasie seansów

Każdego dnia trwania Przeglądu na dzieci czekają etnograficzne gry i zabawy. Dzieci uczestniczące w warsztatach będą mogły zagrać w wyjątkowe gry czy posłuchać ciekawych opowieści o innych kulturach i tradycjach. Wszystko utrzymane w etnograficznym duchu!

A rodzice? Rodzicom życzymy miłego seansu!

Uwaga: Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Więcej informacji na Facebooku i stronie www.

• Koncert zespołu Stój Katarzyno

sobota, 24 października, 20:00, sala widowiskowa Służewskiego Domu Kultury

Stój Katarzyno, to grający muzykę folkową zespół, który swoje inspiracje czerpie głównie z tradycji polskiej, ale także łemkowskiej, ukraińskiej i bałkańskiej. Muzycy wykonują własne kompozycje oraz tradycyjne pieśni w aranżacjach przywodzących na myśl muzykę filmową. Podczas koncertów Stój Katarzyno można usłyszeć melancholijne ballady jak „Jeszcze nie do dom dziewczyno” i „Dwa serduszka cztery oczy”, skoczne polki jak „Cukier z powyłamywanymi palcami”, oraz transowe oberki jak „Leć głosie po rosie”.

• Debata: „Reprezentacja innych kultur w filmie, turystyce i reportażu.”

niedziela, 25 października, 18:00

Tradycją naszego przeglądu stały się organizowane w niedziele antropologiczne debaty.
W tym roku zapraszamy na spotkanie, podczas którego będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób wizualność kreuje nasze oczekiwania i wyobrażenia na temat innych kultur
i społeczności. Do niedzielnej dyskusji zaprosiliśmy gości – mgr Agatę Rybus, dr Pawła Cywińskiego oraz dr hab. Sławomira Sikorę.

Serdecznie zapraszamy!

Organizator:

Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna im. Witolda Dynowskiego

Partner:

Służewski Dom Kultury
Koło Naukowe Studentów Etnologii UW “Etno”

Wsparcie merytoryczne

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej