Wystawa fotograficzna Zwyczaje i sztuka na Sumatrze – spotkanie z Marią Szymańską-Ilnatą

4.10.2021 - 3.12.2021

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy oraz Muzeum Azji i Pacyfiku serdecznie zapraszają na wystawę fotograficzną „Zwyczaje i sztuka na Sumatrze” autorstwa dr Marii Szymańskiej-Ilnaty.

4 listopada, godz. 18.30 w Bibliotce Publicznej w Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy odbędzie się spotkanie z autorką wystawy, w programie którego jest między innymi projekcja filmu pt. „Wesele Minangkabau” otwarcie wystawy fotograficznej oraz promocja książki „Kultura muzyczna Sumatry Zachodniej i jej przemiany”.

W książce przedstawiona została kultura muzyczna społeczności Minangkabau zamieszkującej Sumatrę Zachodnią, która w powszechnej świadomości jest dość mało znana. Zjawiska muzyczne opisane zostały na tle historycznym oraz w szerszym kontekście kulturowym, obejmującym sferę duchową i materialną. Autorka skoncentrowała się przede wszystkim na instrumentarium muzycznym, lecz nie pominęła takich zagadnień jak tradycyjne składy zespołów muzycznych, związki muzyki z religią i magią, czy tańce.

W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie 25 zł!
Książkę można zamówić tutaj.

Wystawa będzie dostępna do zwiedzania od 4 listopada do 3 grudnia 2021.

Organizator:

Logo z napisem biblioteka publiczna w dzielnicy wilanów m.st. warszawy

Logo zakochaj się w Warszawie w WilanowieLogo z napisem Wilanów królewska dzielnicaLogo z napisem biblioteka publiczna w wilanowie