WYSPA WIELKANOCNA: OD JASKIŃ DO MOAI

8.04.2017, 18:00
WSTĘP: wolny

Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na spotkanie z dr. Maciejem Sobczykiem z Ośrodka Badań Prekolumbijskich Uniwersytetu Warszawskiego, który bierze udział w badaniach archeologicznych i speleologicznych na wyspie od 2006 roku.

Rapa Nui, odkryta przez Europejczyków w roku 1722 i nazwana Wyspą Wielkanocną, jest znana przede wszystkich z monumentalnych kamiennych posągów. Ale Moai to tylko jeden z wielu elementów dziedzictwa kulturowego rozśpiewanych Polinezyjczyków zamieszkujących tę samotną wyspę.

Zapraszamy na opowieść która zabierze słuchaczy w świat mitów i odkryć archeologicznych. Będzie to wędrówka między stojącymi na ceremonialnych platformach posągami i zakończy się w pełnym tajemnic podziemnym świecie Wyspy Wielkanocnej.