Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

WYKŁAD WUDANG, TAOIZM, TAIJI

27.09.2016, 18:00
WSTĘP: 20 zł

Muzeum Azji i Pacyfiku oraz TAI CHI Szkoła Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego zapraszają na:

WYKŁAD WUDANG, TAOIZM, TAIJI

Na wykładzie Mistrz Zhou Xuan Yun opowie o historii i filozofii taoizmu. Dowiemy się jakie były korzenie taoizmu, jak powstawały pierwsze stowarzyszenia, świątynie, usłyszymy historie związane z dawnymi chińskimi mistrzami. Mistrz omówi różne kierunki taoizmu i różnice w praktykach. Dowiemy się jakie były doświadczenia Mistrza z pobytu w świątyni Wudang i jaką rolę odgrywa taoizm w nowoczesnym społeczeństwie. Będzie czas na pytania.

Wstęp 20 zł

MISTRZ ZHOU XUAN YUN
Mnich taoistyczny Zhou Xuan Yun (wym. ang. “Joh Sh-wen Yoon”, wym. polska „Dżou Szłen Jun”) 周玄云, urodził się w roku Małpy w małej wiosce w środkowych Chinach, w prowincji Henan.
W wieku 13 lat, rodzice posłali na górę Wudang, która jest źródłem taoizmu i Tai Chi Chuan. Mieszkał w Taoistycznej Akademii Sztuk Walk (Daoist Association Martial Arts Academy), w historycznym Pałacu Purpurowych Chmur (Purple Cloud Temple). Po latach nauki, został instruktorem Tai Chi i Kung Fu. Mistrz Zhou został uznany XV pokoleniem przekazu Wudang San Feng.
Wszyscy, którzy trenują na Górze Wudang są poddawani jednym z najbardziej wymagających treningów siłowych na świecie. Trening rozpoczyna się wcześnie rano, trwa wiele godzin. Często widuje się adeptów obładowanych workami z piaskiem, wbiegających pod górę i zbiegających w dół i z powrotem. Przez 9 godzin dziennie rozciągają się, poznają stare formy i trenują z bronią. Pomimo tego, że setki osób studiują na Górze Wudang, zaledwie kilkoro z nich rocznie otrzymuje status instruktora i dostępuje możliwości poznania sekretnych praktyk.
W wieku 16 lat Xuan Yun rozpoczął życie mnicha taoistycznego, rozpoczął studia filozofii taoistycznej oraz praktyki duchowe. Xuan Yun pozostaje jedynym adeptem Wudang z linii sztuk walk, który poświęcił lata swojego życia na głębokie studiowanie taoizmu, przechodząc najbardziej tradycyjny system szkolenia na mnicha taoistycznego. Reprezentuje ortodoksyjny odłam taoizmu, przebył szkolenia w zakresie rytuałów, recytacji mantr, wróżb i alchemii. Xuan Yun jest oficjalnie uznanym uczniem Mistrza Li Guang Fu 李光富 Prezesa Chińskiego Stowarzyszenia Taoistycznego (中国道教协会会长). W wieku 20 lat Xuan Yun opuścił świątynię, aby rozpocząć życie mnicha wędrującego. Przez 4 lata podróżował samotnie po całych Chinach, od świątyni do świątyni. Poszukiwał mistrzów sztuk walk, praktykował oraz posiadł nowe umiejętności. Ostatnio Xuan Yun dzieli swój czas pomiędzy Chiny i USA. Mieszka w Bostonie, pracuje nad materiałami dydaktycznymi na DVD obejmującymi Tai Chi Chuan, Kung Fu, Qigong itd. Poświęcił swoje życie na zachowanie i propagowanie sztuk Wudang. Od 20 lat pracuje jako nauczyciel, prowadził warsztaty w ponad 25 krajach, dla młodych i dla starszych osób. Co roku latem organizuje wyjazd szkoleniowy do Chin. Prywatnie, Xuan Yun lubi wędrówki, gra na flecie bambusowym. Jest dobrym kucharzem.
http://daoistgate.com/
https://www.facebook.com/DaoistGate
Mistrz Zhou Xuan Yun przebywa w Polsce na zaproszenie TAI CHI Szkoły Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego i TAI CHI STUDIO, gdzie prowadzi warsztaty na temat Taiji Wudang i Qigong Czterech Pór Roku. Kontakt w sprawie warsztatów: mariusz.sroczynski@szkolataichi.com. TAI CHI STUDIO, ul. Belwederska 26/30, www.taichistudio.pl