Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Wybitni polscy odkrywcy i podróżnicy – promocja książki

19.02.2019, 18:00

Muzeum Azji i Pacyfiku oraz Wydawnictwo MUZA SA zapraszają na promocję książki Marii i Przemysława Pilichów – „Wybitni polscy odkrywcy i podróżnicy”. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 lutego 2019 r., o godz. 18.00, w Muzeum Azji i Pacyfiku,przy ul. Solec 24 w Warszawie.
Wstęp wolny.

Bohaterowie najnowszej książki małżeństwa Pilichów to przede wszystkim badacze, antropolodzy, botanicy, orientaliści, ale też alpiniści i żeglarze. Na szczególną uwagę zasługują m.in.: Leonid Teliga – legenda polskiego żeglarstwa, który samotnie opłynął pod żaglami świat, Alfred Jahn – jedyny Polak, który poznał wszystkie kraje arktyczne oraz Bronisław Piłsudski – brat Józefa, zesłaniec, wybitny etnograf, badacz kultury Ajnów zwanych „kosmatymi ludźmi”. Wśród prezentowanych sylwetek nie zabrakło również kobiet. W książce pojawiają się: Maria Czaplicka – pierwsza wykładowczyni antropologii w Oxfordzie, Teresa Remiszewska – prekursorka samotnego kobiecego żeglarstwa w Polsce, Jadwiga Toeplitz-Mrozowska – aktorka, która poświęciła karierę sceniczną na rzecz pasji podróżniczej czy Wanda Rutkiewicz – pierwsza Polka na Evereście.

Opisani w książce odkrywcy i podróżnicy niekiedy ryzykowali zdrowie i życie, by badać oraz opisywać nieznane części świata. Często ich pasja podróżowania, czy wręcz misja odkrywcy-badacza była okupiona nadludzkim wysiłkiem i pracą w ekstremalnych warunkach. Co zaskakujące, niektórzy z nich, mimo wybitnych dokonań docenianych na świecie, są w Polsce zapomniani. Warto poznać ich historie.

Poznajmy pełną listę bohaterów: Maria Czaplicka, Ewa Dzieduszycka, Julian Fałat, Ewa Felińska, Arkady Fiedler, Gaspar da Gama, Michalina Isaakowa, Alfred Jahn, Jaksa z Miechowa, Antoni Jakubski, Ryszard Kapuściński, Józef Kowalewski, Antoni Malczewski, Leopold Niemirowski, Ferdynand Ossendowski, Edward Piekarski, Bronisław Piłsudski, Marian Raciborski, Teresa Remiszewska, Wanda Rutkiewicz, Ludomir Sawicki, Józef Siemiradzki, Leonid Teliga, Jadwiga Toeplitz-Mrozowska, Józef Warszewicz, Hugo Zapałowicz, Andrzej Zawada, Józef Zwierzycki.