WYDARZENIA

Image article

Witam w mojej perskiej kuchni – promocja książki Narges Golrizan

21.03.2019, 18:00
WSTĘP: wolny

21 marca zapraszamy na spotkanie z Narges Golrizan-Świątkowską, autorką książki „Witam w mojej perskiej kuchni”, która opowie o tradycji kulinarnej Iranu i o charakterystycznych potrawach, przygotowywanych z okazji Nouruzu – perskiego Nowego Roku.

Persja to kilka tysięcy lat historii, Persepolis, poezja Hafeza, zapach szafranu, najlepszy w świecie kawior, owoce granatu, „Baśnie tysiąca i jednej nocy”, jedwabne dywany i oczywiście unikalne jedzenie.
Dla większości Europejczyków Iran ciągle pozostaje krajem nieznanym, owianym mgłą tajemnicy….
Autorka, Iranka urodzona na wybrzeżu Morza Kaspijskiego, absolwentka Wydziału Inżynierii Rolnictwa Wyższej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego w Iranie, oraz 4-letniego kursu księgowości w Wielkiej Brytanii pragnie uchylić rąbka tajemnicy, i zabrać Was w podróż po egzotycznej kuchni północnego Iranu.
Znajdziecie tu najbardziej popularne potrawy irańskiej kuchni, będącej częścią światowego dziedzictwa. Zamiarem autorki jest wprowadzenie czytelnika w świat egzotycznych potraw, które są z pewnością w Polsce mało znane, jednocześnie życząc dobrej zabawy przy ich przyrządzaniu.
Nusze dżan! (smacznego!)

https://wydawnictwopoligraf.pl/991/golrizanswiatkowska-narges/witam-w-mojej-perskiej-kuchni.html