Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Wielkie Chiny – pokaz filmów dokumentalnych

19.10.2017, 18:00
WSTĘP: wolny

19 października, o godzinie 18.00  zapraszamy na projekcję dwóch pełnometrażowych filmów  dokumentalnych:

  • Chiny: Bulang – królowie herbacianych drzew
  • Chiny: Hani i sąsiedzi

 

Filmy są częścią 11-odcinkowego serialu Chiny: Historia i Współczesność. Pierwszy z obrazów to niezwykle ciekawy, poznawczy i pouczający dokument obrazujący kulturę herbaty na południowych krańcach Chin. Prowincja Yunnan to ziemia pełna tajemnic i naturalnego piękna. Położona na płaskowyżu Yunnan – Guizhou urzeka bogatą kulturą mniejszości narodowych. Yunnan to także kraina ludzi herbaty, zielonych krzewów i herbacianych drzew – swoiste Cesarstwo. Wśród 26 narodów mniejszościowych, w górzystym terenie żyje lud Bulang. Jego niezwykle barwna historia  i współczesność budzi szacunek oraz podziw znawców kultury herbaty.

 

Drugi z filmów to unikatowy dokument przybliżający codzienność mniejszości narodowej Hani,  w południowych Chinach, na pograniczu z Birmą, Laosem oraz Wietnamem. Hani starożytny naród przybył na obszar chińskiej prowincji Yunnan w II w n.e. Hani byli jednym z pierwszych narodów, który udomowił dziko rosnącą herbatę. Na kanwie dziejów kultury herbaty poznajemy zwyczaje i kulturę narodu oraz piękno południowo-zachodniego terytorium Chin.

 

Wstęp wolny