Wieczór perskiej poezji mistycznej Rumiego – spotkanie z Mahmoodem Vahedianem

16.09.2021 - 16.09.2021
WSTĘP: Wolny

„Jeśli w Twoim sercu jest światło, zawsze znajdziesz drogę do domu.” – Rumi.

W najbliższy czwartek o godzinie 19:00 serdecznie zapraszamy na wieczór z mistyczną poezją perską Rumiego. Będzie to okazja do spotkania badacza i miłośnika Rumiego – Mahmooda Vahediana.

Mahmood Vahedian – badacz poezji Maulany – urodził się w Mashadzie w Iranie. Przed wyjazdem do Polski gdzie rozpoczął studia magisterskie w dziedzinie tłumaczeń w Uniwersytecie Jagiellońskim studiował na Politechnice w Teheranie. Podczas pobytu w Polsce wykładał na temat perskiej poezji i ogólnie pojętej kultury w Muzeum Narodowym w Warszawie. Obecnie mieszka w Kalifornii, gdzie rozwija wiele swoich pasji, między innymi zamiłowanie do jego ulubionego perskiego poety – Rumiego (znanego polskim odbiorcom również jako Maulana.

Na spotkaniach poświęconych perskiej poezji mistycznej Mahmood tworzy niesamowitą aurę inspirującą i porywającą zgromadzonych.

Dżalal ad-Din Muhammad ar-Rumi (Dżalaluddin Rumi) to trzynastowieczny poeta, prawnikiem i teolog suficki. Do dzisiaj jego dzieła i pisma zachwycają wszystkich wyjątkową głębią i mocą.

Grafika z napisem - Jeśli w Twoim sercu jest światło... Wieczór perskiej poezji mistycznej Rumiego - spotkanie z Mahmoodem Vahedianem. 16.09.2021 godz. 19:00 Muzeum Azji i Pacyfiku.

WSTĘP WOLNY

UWAGA! Spotkanie odbędzie się w języku angielskim i perskim dla wtajemniczonych.
16.09.2021 godz. 19:00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24