Wernisaż wystawy Taniec Butoh – Fotografie

18.01.2018, 18:00
WSTĘP: wolny

W czwartek, 18 stycznia 2018, zapraszamy na wernisaż wystawy Taniec Butoh – Fotografie.

Tancerka butoh TO-EN w obiektywach Pawła Maciaka, Małgorzaty Taraszkiewicz, Martina Gustavssona, Macieja Grochali, Natalii Osuch, Dawida Linkowskiego i Andrzeja Grzelaka.

Wystawa prezentuje zdjęcia fotografów, którzy pojawili się na drodze twórczej TO-EN. Autorzy utrwalili w kadrach spektakle TO-EN i TO-EN Butoh Company, a także wpisali się trwale swą wizualną wrażliwością w artystyczną wizję TO-EN, gdzie taniec butoh i jego filozofia wykracza poza ściany teatru.

Butoh to taniec powstały w Japonii pod koniec lat 50. XX w. Jego prekursorem był charyzmatyczny tancerz i choreograf Tatsumi Hijikata, który we współpracy z Kazuo Ohno zrewolucjonizował podejście do sztuki i środków artystycznego wyrazu, wprowadzając nowe spojrzenie na ciało na scenie.

TO-EN (z jap. „Ziemia-Ogród”) jest tancerką butoh i choreografką. Pracuje w Polsce. www.toenbutoh.com

Kurator: kustosz Maria Szymańska-Ilnata