Wernisaż wystawy fotografii Mariusza Jachimczuka „LADAKH – KRAINA WYSOKICH PRZEŁĘCZY”

9.05.2017, 18:00

Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Mariusza Jachimczuka „LADAKH – KRAINA WYSOKICH PRZEŁĘCZY”, który odbędzie się we wtorek 9 maja 2017 r., w siedzibie Muzeum, przy ul. Solec 24 w Warszawie.

Wystawę można obejrzeć do 25 czerwca 2017 r.

Ladakh, popularnie zwany Małym Tybetem, to region położony w północno-zachodnich Indiach, w górnym biegu doliny Indusu. Jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, w którym można poznawać kulturę tybetańską m.in. odwiedzając klasztory buddyjskie, obserwując ceremonię sypania mandali czy rytualne tańce mnichów buddyjskich podczas słynnego festiwalu w Hemis. Fotografie ukazują życie codzienne mieszkańców Ladakhu, w tym nomadów Changpa w rejonie wysokogórskiego jeziora Tsomoriri oraz
legendarnych Brokpa – ludność aryjską pochodzącą z rejonów północnego Pakistanu i Kaszmiru. Zdjęcia przedstawiają także niezwykłe krajobrazy Ladakhu: Dolinę Markhy – jeden z najładniejszych szlaków trekkingowych, wysokie przełęcze, górskie panoramy gór Zanskar i sześciotysięcznego szczytu Himalajów Kang Yatze.

Mariusz Jachimczuk – z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf. Pracuje jako wydawca. Od 15 lat fotografuje i podróżuje. Jest miłośnikiem trekkingów zarówno tych w Beskidach jak i w dalekich Himalajach. Zdjęcia z wyjazdów prezentuje na pokazach slajdów i tematycznych wystawach, m.in. w Muzeum Azji i Pacyfku („Bliski Wschód”, „Gruzja”). Kilkukrotny finalista konkursów fotograficznych m.in. WKF National Geographics, Travel Photographer of the Year.

Organizacja: kustosz Karolina Krzywicka