WYDARZENIA

Image article

Warsztaty śpiewu indyjskiego z Michałem Rudasiem

17.03.2018, 11:00

Chcesz poznać tajniki śpiewu indyjskiego i znaleźć nowe inspiracje muzyczne?

Chcesz rozwinąć swoją wyobraźnię muzyczną oraz pokonać bariery w śpiewaniu „prosto z serca”?

Zapraszamy na warsztaty śpiewu indyjskiego z michałem rudasiem !

Michał Rudaś to artysta nominowany do nagrody fonograficznej Fryderyk 2010 w kategorii Nowa Twarz Fonografii oraz laureatem nagrody Jury Sopot Top Trendy Festival 2009. Wokalista znany z programów rozrywkowych tj. Jaka to melodia, Taniec z gwiazdami, The Voice of Poland i Twoja Twarz Brzmi Znajomo.
Wieloletni uczeń mistrza ragi indyjskiej Anupa Mishry, profesora Sankrit Univerity w Varanasia (Indie). Ma na koncie 4 albumy, w tym 3 głęboko inspirowane muzyką indyjską: “Shuruvath”, „Changing” oraz ostatnio wydany z zespołem Healing Incantation album „Mystic India”.
Współtwórca projektu koncertowego „Mistyczne Indie”, w którym wraz z zespołem Healing Incantation wykonuje klasyczną muzykę indyjską.
Michał Rudaś specjalizuje się jako jedyna osoba w Polsce w prowadzeniu warsztatów wokalnych z szeroko rozumianego śpiewu indyjskiego.

Zanurz się w kulturze indii i otwórz na śpiew w atmosferze relaksu.

W programie:

-zgłębianie tajników klasycznego śpiewu indyjskiego (styl hindustani) wraz z praktyczną nauką śpiewu w tym stylu
– nauka utworów reprezentujących różne gatunki: od pełnych mistycyzmu klasycznych rag poprzez romantyczne gazale, energetyczne pakistańskie pieśni qawwali do tanecznych piosenek Bollywood
– poznawanie różnych skal muzycznych i improwizacja oparta na nich
– praktykowanie i doskonalenie swobodnej improwizacji wokalnej (tzw. wokaliz) w stylu india-fusion – rozwój wyobraźni muzycznej oraz pokonywanie barier w śpiewaniu “prosto z serca”

• Zajęcia mają charakter zarówno grupowy jak i indywidualny, gdzie każdy ma szansę wielokrotnie zaprezentować się solowo

• Warsztat nie tylko dla miłośników muzyki indyjskiej, ale również dla tych, którzy w swoim rozwoju muzycznym poszukują nowych inspiracji

• Zajęcia dla wokalistów zawodowych jak i początkujących oraz wszystkich, którzy po prostu kochają śpiewać

• Zajęcia zarówno dla dorosłych w każdym wieku, jak i nastoletniej młodzieży

Więcej informacji o Michale Rudasiu:
Oficjalna strona artysty www.michalrudas.com
Fanpage na FB www.faceboook.com/michalrudas

Fragment koncertu z klasyczną muzyką indyjską w wykonaniu Michała Rudasia: https://www.youtube.com/watch?v=gDGixpLNuME

Warsztaty są dwudniowe, z możliwością skorzystania z wersji jednodniowej. Warsztaty odbędą się w weekend 17-18 marca 2018 r., w godz. 11.00-15.00.
Jest możliwość wzięcia udziału w jednym, ale tylko pierwszym dniu warsztatów. Natomiast wyjątkowo dla osób, które brały udział w ostatnim czasie w warsztatach śpiewu indyjskiego Michała Rudasia, jest możliwość zapisu tylko na drugi dzień.
Koszt dwudniowych warsztatów: 190zł
Koszt jednodniowych warsztatów: 100zł

Opłata za warsztaty nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach.

W celu zapisania się na warsztaty prosimy o wysłanie mejla na adres:
michalrudas@gmail.com

Bilety na warsztaty dostępne w sklepiku muzealnym, codziennie od 10.00 do 18.00 (oprócz poniedziałków i dni świątecznych)

Istnieje możliwość płatności za warsztaty przelewem bankowym. Dane do przelewu prześlemy w mejlu zwrotnym po dokonaniu zapisów na zajęcia.

Liczba miejsc ograniczona.