WARSZTATY PISMA KLINOWEGO – cykl „SZTUKA PISANIA” – warsztaty

25.02.2023, 16:00
WSTĘP: Biletowany 30 zł

Sztuka pisania to cykl warsztatów poświęconych tradycjom pisarskim Azji. Na każdych zajęciach poruszane jest inne zagadnienie związane z historią pisma, kaligrafią, tworzeniem książek, a także stosowaniem lokalnych przyrządów i akcesoriów.

Na najbliższych warsztatach przybliżymy historię pisma klinowego uznawanego za najstarsze na świecie. Opowiemy, jak i gdzie powstało, które języki nim zapisywano, i kto po latach je rozszyfrował. Zajrzymy także do starożytnych bibliotek i archiwów. W części warsztatowej uczestnicy samodzielnie wykonają tabliczkę, na której przepiszą fragment jednego z eposów sumeryjskich. Chętnym pomożemy podpisać tekst imieniem skryby.

Wstęp: 30 zł od osoby. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty przeznaczone dla dorosłych i młodzieży od 15 roku życia.

Zapisy pod adresem od 01.02.2023: dominikakossowskajanik@muzeumazji.pl W tytule maila prosimy wpisać PISMO KLINOWE. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator: kustosz Dominika Kossowska-Janik

Baner z tekstem [warsztaty pisma klinowego]]