Warsztaty gry na dafie z Tayebem Emamgholi

14.07.2017, 18:00
WSTĘP: 50 zł

Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na warsztaty gry na dafie, które poprowadzi Tayeb Emamgholi, mistrz dafu z Iranu.

Tayeb Emamgholi urodził się w 1983 roku w Sanandadż w irańskim Kurdystanie. Zaczął grać na dafie w wieku 5 lat. W 1992 roku rozpoczął działalność muzyczną. Uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych i zdobył czterokrotnie nagrody na festiwalach w ostanie Kurdystan i na terenie Iranu. Zagrał wiele koncertów z różnymi zespołami w Iranie i za granicą. Współpracował ze uznanymi kompozytorami takimi jak Ostad Ahmad Pejman, Farborz Lachini, Naser Razzazi i pracował także ze znanymi śpiewakami, takimi jak Ostad Seddiq Tarif, Hesamo -AL din Seraj, Hurvash Khalili, Ghasem Rafati. Nagrał również własna płytę „Shure Daf”. Koncertował w Danii, Turcji, Szwecji, Libanie i wielu innych krajach. Obecnie mieszka w Teheranie i jest nauczycielem gry na dafie, prowadzi warsztaty muzyczne i angażuje się w różne projekty muzyczne.

Warsztaty odbędą się w piątek 14 lipca o godz. 18.00, w sali konferencyjnej Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie.

Wstęp: 50 zł
Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy i informacje o warsztatach: Mohammad Rasouli
kontakt: m_rasooli100@yahoo.com

Bilety można zakupić w sklepiku muzealnym w godzinach otwarcia Muzeum, od wtorku do niedzieli, od 10.00 do 18.00.