Warsztaty gry na dafie – Tayeb Emamgholi

WSTĘP: 60 zł

26 stycznia zapraszamy do Muzeum Azji i Pacyfiku na warsztaty gry na irańskim bębnie obręczowym – dafie, które poprowadzi Tayeb Emamgholi, muzyk z Iranu i mistrz dafu.

Tayeb Emamgholi urodził się w 1983 roku w Sanandadż w irańskim Kurdystanie. Zaczął grać na dafie w wieku 5 lat. W 1992 roku rozpoczął działalność muzyczną. Uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych i zdobył czterokrotnie nagrody na festiwalach w ostanie Kurdystan i na terenie Iranu. Zagrał wiele koncertów z różnymi zespołami w Iranie i za granicą. Współpracował ze uznanymi kompozytorami takimi jak Ostad Ahmad Pejman, Farborz Lachini, Naser Razzazi i pracował także ze znanymi śpiewakami, takimi jak Ostad Seddiq Tarif, Hesamo -AL din Seraj, Hurvash Khalili, Ghasem Rafati. Nagrał również własna płytę „Shure Daf”. Koncertował w Danii, Turcji, Szwecji, Libanie i wielu innych krajach. Obecnie mieszka w Teheranie i jest nauczycielem gry na dafie, prowadzi warsztaty muzyczne i angażuje się w różne projekty muzyczne.

Dwugodzinne warsztaty odbędą się w dwóch grupach:
godz. 17.00-19.00 – warsztaty dla początkujących
godz. 19.00-21.00 – warsztaty dla zaawansowanych

Koszt warsztatów: 60 zł

Liczba miejsc jest ograniczona. Na warsztaty obowiązują zapisy.
Zgłoszenia na warsztaty prosimy nadsyłać na adres: karolinakrzywicka@muzeumazji.pl