Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Warsztat praktycznej ajurwedy

9.04.2017, 13.00-19.00
WSTĘP: 100 zł

Ajurweda Praktyczna. Jednodniowy warsztat ajurewdyjskich rytuałów, które można stosować w rutynie dnia codziennego.

Na warsztacie poznamy zasady zdrowego funkcjonowania w oparciu o starożytną wiedzę ajurwedyjską – naturalna medycynę Indii. Ajurweda uważa dinacharyę (zbiór codziennych rytuałów) jako podstawę zdrowego funkcjonowania człowieka. Będziemy mówić w jaki sposób można ją implementować do naszego życie w Europie. Zobaczymy jak i za co odpowiadają poszczególne fazy dnia i co możemy robić, aby lepiej w nich funkcjonować. Poznamy także techniki oczyszczania ciała z toksyn, które są przyczyną wielu zaburzeń w funkcjonowaniu naszego organizmu.

Szczegółowy program:

• Dinacharya – przedstawienie zasad zdrowych rytuałów i ich zasadności w codziennym życiu. Dlaczego to jest tak ważne dla naszego ciała i zdrowia psychicznego. Jakie elementy są niezbędne dla jakich konstytucji ciała.
• Self-Abhiyanga – nauka auto masażu, który można wykonywać samemodzielnie z uwzględnieniem punktów marma, głównych kanałów przepływu energii w ciele.
• Dieta w ajurwedzie z podziałem na pory dnia – najważniejszym podziałem w ajurwedyjskim postrzeganiu człowieka jest podział na dosze – konstytucje psychofizyczne, jednak ważne jest jakie produkty przyporządkowane są do odpowiedniej pory dnia
• Główne zasady w dietetyce ajurwedyjskiej – kiedy co z czym mieszać, co tworzy trujące związki, jak przygotowywać posiłki
• Guny – Stava, Rajas, Tamas – rodzaje energii i sposoby jej przejawiania się w pożywieniu, przestrzeni i w całym świecie przejawionym
• Panchakarma – ajurwedyjskie sposoby oczyszczania organizmu, które można stosować w domu.

Warsztat poprowadzi Przemysław Wardejn – absolwent Instytutu Ayuskama w Rishikesh w Indiach, konsultant ajurwedyjski, od ponad 10 lat instruktor warsztatów rozwojowych w fundacji Art Of Living i innych, twórca aplikacji mobilnej z medytacjami SLOW Online, podróżnik, fotograf.