Waon – dźwięki Japonii – koncert muzyki japońskiej

18.02.2017, 18:00
WSTĘP: 20 zł, 25 zł

18 lutego zapraszamy do Muzeum Azji i Pacyfiku na koncert „WAON – DŹWIĘKI JAPONII”, w ramach cyklu muzycznych spotkań „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, prezentującego różne tradycje muzyczne regionu i promującego wystawę stałą „Strefa dźwięków”.

„Waon – dźwięki Japonii” to projekt muzyczny Warszawskiej Szkoły Języka Japońskiego, do którego zapraszani są muzycy grający na japońskich instrumentach – większości jedyni albo prawie jedyni tacy w Polsce. Na shamisenie zagra Monika Zachaj, koto – Koharu Piskorska, na bębnach i kokarinie – Ryotaro Sakamoto, a na flecie shakuhachi Adam Fijałkowski. wykonania wokalne w wykonaniu Mai Szymanowskiej oraz chóru Hanamizuki.
W zróżnicowanym repertuarze znajdą się tradycyjne melodie ludowe, przez współczesne piosenki po japońskie kołysanki.
www.waon.pl

Bilety: 25 zł, 20 zł,
Bilety dostępne w sklepiku muzealnym, codziennie w godz. 10-18 (oprócz poniedziałków)

Liczba miejsc ograniczona.