WYDARZENIA

Image article

W Japonii z rodziną – spotkanie z Pauliną Walczak-Matlą

23.03.2023, 18:00
WSTĘP: Wolny

Zapraszamy na spotkanie z Pauliną Walczak-Matlą, podróżniczką, blogerką i współautorką książki Japonia. Subiektywny przewodnik nieokrzesanego gaijina. Razem z mężem prowadzą bloga rodzinawswiat.pl i opisują swoje bliższe i dalsze wyprawy, które odbywają wraz z dziećmi.

Japonia nigdy nie była naszym podróżniczym marzeniem, a przeprowadzka na konkretnie ten drugi koniec świata nawet nie przyszła nam do głowy. Ale życie potrafi zaskakiwać i tak, w maju 2018 roku stanęliśmy na japońskiej ziemi jako rezydenci. Przez dwa lata mieszkaliśmy w Tokio w niecodziennej, rodzinnej konfiguracji: pracująca matka i opiekujący się dzieckiem na pełen etat ojciec. Układ, który w tradycyjnym japońskim społeczeństwie właściwie nie ma racji bytu.

Każdego dnia poznawaliśmy kulturę, zaliczaliśmy obyczajowe wtopy, zachwycaliśmy się kuchnią, zwiedzaliśmy, doświadczaliśmy i odkrywaliśmy. A przy tym wszystkim na zmianę kochaliśmy i nienawidziliśmy Japonię.

Zapraszamy do poznania Kraju Kwitnącej Wiśni naszymi oczami, czyli z dystansem. Bo właśnie tak podchodziliśmy do naszego japońskiego życia, żeby przetrwać 😊 Opowiemy o japońskiej kuchni, pracy, wychowywaniu dzieci, milionie obowiązujących zasad i miejscach wartych odwiedzenia. Będzie różnorodnie i ciekawie 😊

Prezentacja połączona będzie z promocją książki JaponiaSubiektywny przewodnik nieokrzesanego gaijina, dostępnej na rynku od 30 września 2020. Książka to zbiór felietonów powstałych po pobycie w Kraju Kwitnącej Wiśni, przybliżających japońską kulturę przez pryzmat zebranych doświadczeń.

Książka będzie do nabycia na miejscu w trakcie wydarzenia. Płatność wyłącznie gotówką.

Więcej informacji o Paulinie Walczak-Matli i jej wyprawach z rodziną dostępne na
stronie: https://rodzinawswiat.pl/
facebooku: https://www.facebook.com/rodzinawswiat/
Instagramie: https://www.instagram.com/rodzinawswiat/

Wstęp bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona.
Organizacja: Paulina Pikulska

Baner