WYDARZENIA

Image article

Upływająca Noc – koncert Ngô Hồng Quang

2.08.2017, 19:00
WSTĘP: wolny

W środę, 2 sierpnia, zapraszamy na koncert wietnamskiego multiinstrumentalisty Ngô Hồng Quang. Muzyk zagra na gitarze oraz na tradycyjnych wietnamskich instrumentach, wśród których znajdą się m.in. gong strunowy oraz wietnamska drumla.

Panu Ngo Hong Quang będzie gościnnie akompaniował Nguyen Bao Trung – wicemistrz beatbox USA, który zajął IV miejsce na światowym konkursie beatbox 2017.

Program koncertu:

-Kołysanka – piosenka ludowa Półudniowej Wietnamu, solo Đàn Bầu
-Miłość do ziemi ojczystej – Thao Dang, solo Đàn Nhị
-Rajska gurda – Ngô Hồng Quang, solo Đàn Tính
-Góralski taniec – Ngô Hồng Quang, solo Đàn Môi
-Wołając Cię – piosenka ludu H’Mong, wokal z Đàn Môi
-Ostatniej nocy tęsknię za Tobą – piosenka ludowa w stylu Quan Họ, solo gitara
-Upływająca noc – Ngô Hồng Quang, solo Chiêng Dây
-Język wietnamski – Lê Tâm, wokal z gitarą (bonus)

Ngô Hồng Quang urodził się i wychował w wiosce Hai Duong na północy Wietnamu. W wieku 11 lat rozpoczął naukę gry na Đàn Nhị i szybko zakochał się w instrumencie, który do dziś pozostaje jego wiernym towarzyszem. W konserwatorium w Hanoi studiował i grał na Đàn Bầu, wyjątkowym wietnamskim instrumencie o zaledwie jednej strunie. Poza Đàn Nhị i Đàn Bầu Quang gra też na bębnach Đàn Môi i Đàn Tre (zmodyfikowanej wersji Kn’y), Đàn Tính (instrument o trzech strunach) oraz Chiêng Dây (gong z strunami). Quang jest także utalentowanym wokalistą, znanym z własnych interpretacji Dân ca (piosenki tradycyjne). Po ukończeniu studiów został profesorem na Wydziale Muzyki Tradycyjnej konserwatorium w Hanoi. W 2016 roku ukończył studia kompozytorskie w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Den Haag, Holandii. Obecnie mieszka w Holandii i koncertuje po całym świecie.

 

Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc ograniczona