Tybetańsko-mongolski Nowy Rok

28.02.2017, 18:00
WSTĘP: wolny

28 lutego zapraszamy na obchody Tybetańskiego Nowego Roku. W tym roku gościem specjalnym będzie Aidys Norbu z Tuwy oraz przedstawiciele społeczności mongolskiej.

W programie m.in.: powitanie noworoczne przez społeczność tybetańską, jak obchodzony jest Nowy Rok w Tybecie – Yeshi Lhosar, prezentacja śpiewu khoomei w wykonaniu Aidys`a Norbu, piosenki i tańce tybetańskie.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie m.in. mini kiermasz rękodzieła tybetańskiego i wydawnictw poświęconych Tybetowi, a także wystawa zdjęć połączona z miniaukcją zorganizowaną przez Fundację Sam Dżub Ling. Prezentowane na wystawie zdjęcia zostały przekazane Fundacji, przez francuskiego fotografa i podróżnika Bastien`a Duparchy. Dochód ze sprzedaży zdjęć zostanie przeznaczony na pomoc dla Tybetańczyków uczących się w Polsce.