Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Tradycja teatru lalkowego kathputli – spotkanie z dr Darią Dulok

28.09.2021 - 28.09.2021

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie poświęcone tradycji indyjskiej sztuki lalkarskiej kathputli. W trakcie spotkania z dr Darią Dulok w Muzeum Azji i Pacyfiku będzie niepowtarzalna okazja do podziwiania lalek wykonanych przez lalkarza mieszkającego w New Delhi.

Poznacie również odpowiedzi na pytania:

Z czego zrobione są indyjskie marionetki?
Jakie historie mogą nam opowiedzieć?
Czy indyjska marionetka potrafi tańczyć?

Indyjska tradycja lalkarska kathputli narodziła się w Radżastanie, ale popularna jest także w innych regionach Indii, cieszy zarówno dzieci jak i dorosłych. Przedstawienia organizowane są podczas lokalnych festiwali, a także świąt i uroczystości rodzinnych. Ich tematyka odwołuje się do lokalnej tradycji, czerpie się treści z bogatej skarbnicy opowieści i pieśni ludowych, wykorzystuje także wątki z eposów i mitologii.

Wykorzystywane w przedstawieniach lalki to marionetki zrobione z drewna i tkanin, poruszane są za pomocą sznurków. W trakcie spotkania poznamy historię tej niesamowitej tradycji teatralnej i dowiemy się także jak powstają te niesamowite marionetki.

WSTĘP WOLNY!
28.09.2021 godz. 18:00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24