WYDARZENIA

Image article

Toguz Korgool – warsztaty kirgiskiej gry logicznej

22.10.2022, 16:00
WSTĘP: Wolny
CYKL: Festiwal Azji Centralnej

Zapraszamy na warsztaty kirgiskiej gry logicznej Toguz Korgool, które poprowadzi dr Gulzat Kokoeva, prezeska Polskiego Klubu Sportowego Toguz Korgool.

Toguz Korgool jest grą o charakterze liczbowym, która opiera się na żelaznej matematycznej logice, dlatego jest nazywana „Algebrą Nomadów”. Posiada walory edukacyjne idące w parze z doskonałą zabawą. Toguz Korgool to wyrafinowana rozrywka intelektualna, rozwija pamięć, pozytywnie przyczynia się do strategicznego myślenia, uczy umysł taktycznych ruchów i całkowitego skupienia się. Rozwija takie cechy jak opanowanie, koncentracja, determinacja, cierpliwość, wytrwałość, odwaga. Tak jak większość gier, uczy zdrowej rywalizacji, postępowania według zasad fair play i szacunku wobec przeciwnika. Z tego też względu włączona jest do systemu dyscyplin edukacyjno-sportowych w szkołach i uniwersytetach w Kirgistanie i Kazachstanie.

Polski Klub Sportowy Toguz Korgool popularyzuje grę w Polsce i Europie. Prowadzi cykliczne spotkania dla dzieci i młodzieży, bierze udział w towarzyskich spotkaniach i organizuje warsztaty gry Toguz Korgool na festiwalach, spotkaniach podróżniczych. Więcej informacji na stronie www.toguzkorgool.com lub www.kyrgyzstan.pl

Informacje o warsztatach:
Warsztaty odbędą się w sobotę 22 października o godz. 16.00 podczas Festiwalu Azji Centralnej.
Liczba uczestników jest ograniczona do 20 osób. Gracze grają w parach.
Warsztaty są przeznaczone dla dorosłych i dzieci (8+).

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI do odbioru w sklepie muzealnym.