Targi książki „Dialog z Azją”

7.03.2020 - 8.03.2020

Muzeum Azji i Pacyfiku oraz Wydawnictwo Akademickie Dialog zapraszają na trzecią edycję targów książki „Dialog z Azją”, który odbędzie się w dniach 7-8 marca 2020 r., w godz. 11.00-19.00.

Trzecia edycja „Dialogu z Azją” to kolejna świetna okazja do zapoznania się z bogatą ofertą książek poświęconych tematyce azjatyckiej i nabycia wybranych pozycji. W programie wydarzenia przygotowaliśmy liczne wykłady, dyskusje, spotkania autorskie oraz warsztaty. Z pewnością każdy miłośnik Azji znajdzie coś dla siebie.

Targom towarzyszyć będą wykłady poświęcone kulturze krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu:

Sobota, 7 marca

11:30-13:00
„Arab na Słowiańszczyźnie – tysiąc lat kontaktów polsko-arabskich” -prof. Agata Nalborczyk

13:00-14:00
„Słowa nieulotne. Pismo w kulturach świata” – Dominika Kossowska-Janik

14:00-15:30
„Robot w japońskiej świątyni, czyli relacje między tradycją a nowoczesnością w Japonii” – Monika Nawrocka

15:30-17:00
„Chińskie nowe technologie w dobie kryzysu, czyli Orwell w Państwie Środka” – prof. Bogdan Góralczyk

17:00-18:30
„Tożsamość czy tożsamości? – kultura Tajwanu wobec ChRL” –
dr Małgorzata Religa, prof. Marcin Jacoby

Niedziela, 8 marca
11:30-13:00
„Ajurweda, joga i hinduizm w XXI wieku.O dialogu między Wschodem a Zachodem” – Filip Ruciński, Krzysztof Gutowski

13:00-14:00
„Między tekstem a ekranem, czyli o odmienności popkulturowej estetyki i kinowych adaptacjach literatury koreańskiej” – Anna Piwowarska

14:00-15:30
„Hidżab na insta. Współczesne muzułmanki wobec Internetu” –
dr Marta Widy-Behiesse, Urszula Pytkowska-Jakimczyk

15:30-17:00
„Dzisiejsze konflikty na Bliskim Wschodzie – między traumą a nadzieją” – prof. Jerzy Zdanowski, dr Szymon Niedziela

17:00-18:30
„Prawda świata – prawda reportażu, czyli ile fiction w non-fiction?” –
red. Krzysztof Renik, red. Michał Żakowski

Dostępne będą między innymi książki wydawnictw: Wydawnictwo Akademickie DIALOG, Kwiaty Orientu, Wydawnictwo Kirin, Media Rodzina, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo MUZA SA, Wydawnictwo Ossolineum, Zielone Wydawnictwo, PIW, PWN, Ossolineum, Wydawnictwo Imprint Media, Wydawnictwo Widnokrąg i inne!