ZAPRASZAMY DO STREFY DŹWIĘKÓW!

24.09.2016
WSTĘP: Biletowany

24 września 2016 roku Muzeum Azji i Pacyfiku otworzyło „Strefę dźwięków”, swoją pierwszą wystawę stałą. Ekspozycja prezentuje blisko 120 instrumentów muzycznych z różnych zakątków Azji i Oceanii – największa kolekcja tego typu w Polsce.

W „Strefie dźwięków” zwiedzających otaczają instrumenty muzyczne o różnorodnej konstrukcji i pochodzeniu, często o bardzo bogatej formie, dekoracji i kolorystyce. Kuratorka wystawy, Maria Szymańska-Ilnata radzi jednak, żeby: „zwrócić także uwagę na eksponaty skromne, które nie przyciągają wzroku swoim szczególnym kształtem, zdobieniami czy wielkością”. Przekonuje, że: „bardzo często one właśnie potrafią zaskoczyć swoim wyjątkowym brzmieniem, ciekawą historią lub oryginalnym zastosowaniem”.

Zwiedzający, dzięki aplikacji, będą mogli zgłębić wiedzę na temat prezentowanych instrumentów – posłuchać ich brzmienia, przyjrzeć się technice gry, czy zobaczyć w jaki sposób funkcjonują one w kulturach, z których pochodzą. Wystawę wzbogacą multimedialne wizualizacje, które zbudują wyjątkową atmosferę, odwołując się do motywów sztuki z Azji i Oceanii. Muzeum przewidziało także dodatkową atrakcję: chętni będą mogli spróbować zagrać na udostępnionych instrumentach.

MKiDN

Organizator: