Silent Writing | performans kaligraficzny

14.12.2023, 18:00
WSTĘP: Wolny

To już drugi raz, kiedy Muzeum Azji i Pacyfiku otwiera swoje przestrzenie dla formatu, którego pomysłodawcą jest światowej sławy kaligraf Brody Neuenschwander.

Edycje performansów kaligraficznych odbywają się w przestrzeniach publicznych na całym świecie i gromadzą twórców piszących w różnych systemach alfabetycznych. Ważnym elementem wydarzenia jest zupełna cisza – zarówno kaligrafów, jak i przechadzającej się pomiędzy nimi publiczności. Pozwala to doświadczyć szerokiego spektrum materialności pisma zwyczajowo zdominowanej przez wizualność.

Tegoroczna edycja performansu kaligraficznego powstaje we współpracy z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych w Warszawie. Kuratorką wydarzenia jest Monika Marek-Łucka.

Kaligrafowie zainteresowani wzięciem udziału w performansie proszone są o kontakt z kuratorką wydarzenia (m.marek@pjwstk.edu.pl) albo z Dominiką Kossowską Janik (dominikakossowskajanik@muzeumazji.pl).

Wstęp wolny.

Grafika ozdobna